Jednou vetou

Na košickej Terase naplánovali veľké upratovanie

Ilustračné foto

TASR

Veľké upratovanie pred letom naplánovali v mestskej časti (MČ) Košice-Západ. V sobotu (8. 6.) sa uskutoční Deň čistej Terasy. V pláne je hromadné čistenie, maľovanie a úprava verejných priestranstiev. Do brigády sa môžu zapojiť všetci obyvatelia. Zraz dobrovoľníkov bude ráno o 8.00 h pred budovou miestneho úradu na Triede SNP 39.

„Iniciátor akcie, starosta Mestskej časti Košice-Západ Marcel Vrchota a jeho zástupca Peter Berinšter budú informovať o činnostiach a lokalitách, ktoré následne budú pod koordinačnou taktovkou jednotlivých poslancov miestneho zastupiteľstva,“ uvádza sa na webovej stránke MČ Košice-Západ.

Brigádnici budú mať zabezpečené všetky potrebné pracovné pomôcky, vrecia, náradie, farby a štetce aj logistiku na prepravu materiálu i vyzbieraného odpadu medzi jednotlivými lokalitami. MČ predpokladá, že skrášľovanie Terasy potrvá asi päť hodín. Výsledkom majú byť vyzbierané odpadky, vymaľované zábradlia, oplotenie voľnočasových priestranstiev či detských a športových ihrísk.

Trnavskí poľnohospodári prehrávajú boj s hrabošom

Na každom z ôsmich Luníkov sú vytypované oblasti, kde sa môžu dobrovoľníci realizovať. „Ako príklad aktivít, ktoré nás čakajú, sú čistenie Račieho potoka na Popradskej, šarabovanie mlatových chodníkov na Narcisovej či maľovanie detských ihrísk.“  Dobrovoľníci dostanú po upratovaní guláš od starostu v klube v Zuzkinom parku.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu