Jednou vetou

Na Luníku IX čistia čiernu skládku, množstvo odpadu odhadujú na 740 ton

Ilustračná foto

Foto: TASR

S čistením čiernej skládky v košickej mestskej časti Luník IX začala vo štvrtok spoločnosť Kosit. Odhaduje, že na Hrebendovej ulici na základe objednávky mesta odstráni približne 740 ton odpadu. TASR o tom za firmu informoval Jozef Verbovský.

Už predbežné obhliadky miesta pracovníkmi mesta a uvedenej spoločnosti podľa neho ukázali, že samotné vypratávanie nebude jednoduché – nielen pre náročnosť terénu, ale aj pre množstvo nahromadeného odpadu.

„Mrzí nás, že vzhľadom na vysoké znehodnotenie komunálneho odpadu tejto čiernej skládky musíme po dohode s magistrátom mesta Košice pristúpiť k jeho uskladneniu na skládke Veľké Ozorovce. Takýto odpad totiž nemá také potrebné vlastnosti, ktoré sú nevyhnutné k jeho energetickému zhodnoteniu, teda na výrobu tepla a elektrickej energie domácnostiam,“ povedal riaditeľ divízie služieb spoločnosti Michal Hrabovský.

Pri vývoze odpadu ušetrila Rimavská Sobota podľa primátora 2,1 milióna eur

Práce na odstraňovaní čiernej skládky sú koordinované v súčinnosti so zástupcami mesta, mestskej časti a za účasti mestskej polície. Tá bude podľa Verbovského počas celého procesu čistenia dohliadať na vytvorenie bezpečného prostredia pre prácu mechanizmov a zamestnancov spoločnosti.

Čistenie čiernej skládky je naplánované do 13. decembra.

Môže vás zaujímať

Kraj pomáha s výrobou ochranných štítov pomocou 3D tlačiarní