Jednou vetou

Na ZŠ v Spišskej Novej Vsi sa strieľalo. Jeden človek utrpel zranenie

Ilustračné foto

foto: TASR

Na jednej zo základných škôl v Spišskej Novej Vsi sa v stredu strieľalo. Hovorkyňa skupiny Falck Katarína Načiniaková informovala o tom, že potom, čo jeden chlapec vystrelil na svojho spolužiaka zo strelnej zbrane, museli maloletého pacienta so zranením hlavy previezť po prvotnom ošetrení do miestnej nemocnice.

Aktualizované 14.35

„Pacient je v stabilizovanom stave, pri prevzatí lekárskym tímom spišskonovoveskej nemocnice bol pri vedomí. Momentálne čaká na letecký prevoz na vyššie pracovisko do Košíc s cieľom operácie,“ uviedla  Jana Fedáková zo skupiny Sveta zdravia. Dodala, že ide o 13-ročného pacienta a strelné poranenie hlavy mu údajne spôsobil výstrel zo vzduchovej pištole. Školáka transportujú na kliniku detskej anestéziológie a intenzívnej medicíny do Košíc, kde si ho prevezmú neurochirurgovia.

Na jednej z košických križovatiek došlo k zrážke záchranky a električky

„V tejto chvíli môžem potvrdiť, že na jednej zo škôl v Spišskej Novej Vsi došlo na streleckom krúžku k úrazu. Rozsah zranení v tejto chvíli nie je známy, poškodená osoba je však mimo ohrozenia života,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová. Dodala, že príslušníci Policajného zboru vec na mieste dokumentujú a vykonávajú potrebné úkony. Zároveň polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre trestný čin ublíženia na zdraví. „Bližšie informácie o prípade poskytneme hneď, ako to situácia dovolí,“ uzavrela hovorkyňa.

K incidentu sa na stránke mesta Spišská Nová Ves vyjadril aj riaditeľ Základnej školy Z. Nejedlého 2 Miroslav Nováček. „Ubezpečujem rodičov, že v škole nedošlo k žiadnej cielenej streľbe. Na vyučovacej hodine športovej prípravy zameranej na športovú streľbu došlo k úrazu žiaka. Nehoda je v štádiu vyšetrovania,“ uviedol

Môže vás zaujímať

V tomto kraji menia cestovný poriadok a rušia až 853 spojov