Jednou vetou

Niektorí riaditelia mestských podnikov končia, dočasné zmeny odobrilo MsZ

Ilustračná foto

Pixabay.com

Niektoré mestské podniky budú mať v najbližších dňoch nových riaditeľov. V pondelok o tom rozhodli novozvolení košickí mestskí poslanci v pracovnej časti ustanovujúceho mestského zastupiteľstva (MsZ). Zmeny nastali vo vedení Dopravného podniku mesta Košice (DPMK), a. s., Bytového podniku mesta Košice (BPMK), s. r. o., a Tepelného hospodárstva (TEHO) s. r. o. Poslanci zároveň poverili primátora Jaroslava Polačeka, aby do šiestich mesiacov vyhlásil výberové konanie na posty ich riaditeľov.

Ako generálny riaditeľ DPMK končí Richard Majza, ktorého nahradí Vladimír Padyšák. Predsedom predstavenstva nebude tak ako doteraz generálny riaditeľ, ale bude ním Marcel Čop. BPMK bude po novom viesť Bartolomej Szabó, ktorý nahradí Róberta Ujpála. O miesto konateľa TEHO príde Štefan Kapusta a dočasným konateľom bude Jaroslav Tkáč. Polaček pripomenul, že ako doterajší mestský poslanec mal výhrady práve voči týmto mestským podnikom.

„Nesúhlasil som s vedením, dlhodobo som ich kritizoval, a práve preto sme hľadali vhodných ľudí. Tak, ako som Košičanom sľúbil, v prvom rade som hľadal riaditeľov mestských podnikov zvnútra, čo sa nám aj podarilo. Žiaľ, v DPMK nastala taká situácia, že sme externe vymenili celé vedenie,“ povedal Polaček s tým, že v uvedených mestských podnikoch je úlohou nového vedenia spravovať krízový manažment. Nových členov poslanci vymenovali aj do dozorných rád mestských podnikov či predstavenstva.

Remišová žiada prezidenta, aby zvážil vymenovanie Hudáka za viceguvernéra NBS

Polaček ohlásil aj ďalšie personálne zmeny. K nim by malo dôjsť na základe februárového zasadnutia MsZ. „Tam sa dozviete ďalšie nominácie smerom k mestským podnikom. Avizoval som, že vymeníme takmer všetkých riaditeľov mestských podnikov,“ dodal. Hovorí, že s tým, aby sa mestské podniky stali modernými a transparentnými, súvisia aj potrebné personálne zmeny.

Poslanci odobrili i navrhnuté zmeny členov správnej a dozornej rady občianskeho združenia Košická aréna a v obchodnej spoločnosti Východoslovenská vodárenská spoločnosť, a. s., v ktorej mesto Košice ako jeden z akcionárov nemá majoritný podiel.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu