Jednou vetou

Noc divadiel sa po prvý raz uskutočnila v Trebišove

Noc divadiel v Trebišov

TASR

Noc divadiel sa po prvý raz konala aj v Trebišove. Podľa hlavného organizátora Lukáša Pavlikovského z občianskeho združenia Š.um, si Trebišov toto podujatie zaslúži, keďže v meste pôsobí viacero divadiel a konajú sa tu aj divadelné festivaly.

Program v rámci celoeurópskeho podujatia sa v Trebišove začal už v piatok (16. 11.) bábkovým predstavením v priestoroch Zemplínskej knižnice. „Snažili sme sa nájsť predstavenia, aktivity aj podujatia pre všetky vekové kategórie. Mali sme tu bábkové divadlo pre malé deti aj inscenáciu, ktorá bola úplným protipólom – drámu pre dospelých,“ povedal s tým, že išlo o naštudovanie divadla AmfiTeatro pri Centre voľného času v Trebišove.

Cenu slobody Antona Srholca získali tí, ktorí bojovali za pravdu

Súčasťou sobotňajšieho (17. 11.) večera bola aj interaktívna výstava divadelného osvetlenia. Ako pripomenul, spolu s ďalšou organizátorkou Editou Treščákovou z občianskeho združenia Š.um v inscenáciách detských divadelných súborov radi pracujú so svetlom. „Obaja radi používame netradičné svietenia, hráme sa s tieňmi, farbami tak, ako ľudia v tomto meste možno nie sú zvyknutí. Práve túto našu hru sme chceli zužitkovať v tejto výstave,“ vysvetlil. Dodal, že návštevníkom chceli ukázať, že divadlo so svetlom si možno urobiť aj doma. Do Noci divadiel 2018 v Trebišove sa zapojilo aj najaktívnejšia a najstaršie divadlo v meste – Divadlo G Trebišov.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu