Jednou vetou

Poisťovne evidujú okolo 2000 škodových udalostí pre krupobitie v Košiciach

Ilustračné foto

Pixabay.com

Poisťovne doteraz evidujú 1845 hlásených škodových udalostí v dôsledku štvrtkovej (27. 6.) poludňajšej intenzívnej búrky spojenej s krupobitím v Košiciach a okolí. Týkajú sa poškodenia áut aj majetku. Potvrdilo to päť poisťovní.

Z nich najviac prípadov zaznamenala poisťovňa Allianz. „V tejto chvíli evidujeme 1044 škôd na vozidlách spôsobených ľadovcom v Košiciach a okolí. Najčastejšie ide o rozbité sklá a poškodené kapoty. Naši klienti od včera nahlasujú svoje poistné udalosti,“ uviedla Helena Kanderková z poisťovne s tým, že škody neustále pribúdajú. „Okrem vozidiel ľadovec poškodil aj privátny majetok ľudí, najmä eternitové strechy, lexanové striešky nad vchodmi domov, strešné okná, fasády domov, prestrešenia terás, žalúzie a slnečné kolektory,“ dodala poisťovňa s tým, že ide o desiatky takýchto poistných udalosti. Väčšina škôd na nehnuteľnostiach sa pohybuje vo výške okolo 2000 až 3000 eur. Eviduje aj poškodenú strechu domu v hodnote približne 5000 eur.

Poisťovňa Kooperativa podľa hovorkyne Silvie Noskovej Illášovej aktuálne eviduje hlásených 429 škodových udalostí v dôsledku štvrtkovej náhlej búrky, „Podľa prvotných odhadov nahlásené škody dosahujú hodnotu takmer 635.000 eur,“ uviedla. Komunálna poisťovňa v tejto súvislosti doteraz zaznamenala 242 nahlásených škôd, pri ktorých je predpokladaná výška poistného plnenia takmer 300.000 eur.

Na stretnutí o jadrovej dohode v Iráne došlo k pokroku, ten však nestačí

Doposiaľ 130 škôd na motorových vozidlách z Košíc a okolia s predpokladanou výškou približne 200.000 eur nahlásili klienti poisťovne Uniqa. „Išlo najmä o zničené karosérie, rozbité sklá či svetlá na autách. Početnosť hlásených škôd je primeraná rozsahu územia, ktoré búrka zasiahla, ako aj hustote zaľudnenia. Je však pravda, že sme v poisťovni už dlho neevidovali také intenzívne krupobitie vo veľkom meste, akým sú Košice,“ za poisťovňu  povedala Beata Lipšicová.

Poisťovňa Generali zaznamenala v súvislosti s krúpami v Košiciach 536 poškodených vozidiel s celkovou odhadovanou škodou 662.000 eur. „Silné krupobitie spôsobilo niekoľko škôd aj na budovách. Odhadované škody z poistenia majetku predstavujú približne 30.000 eur. Výška škôd bude zrejme ešte narastať. Predpokladáme totiž, že klienti budú postupne nahlasovať aj ďalšie poistné udalosti,“ uviedla za poisťovňu  Katarína Kukurová.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu