Polačeka vo voľbách primátora podporili SPOLU a Progresívne Slovensko

Jaroslav Polaček

foto: TASR

K podpore kandidáta na primátora Košíc Jaroslava Polačeka sa pridali aj strany SPOLU – občianska demokracia a Progresívne Slovensko. Rozšírili tak koalíciu strán SaS, KDH, SMK, Nova a OKS, ktoré Polačeka podporili už predtým. Médiá o tom v pondelok informovali predstavitelia oboch strán, ako aj samotný kandidát.

„Strana SPOLU – občianska demokracia oficiálne podporuje v komunálnych voľbách kandidáta na primátora Jaroslava Polačeka a pripája sa k jeho programu Fungujúce Košice. Verím, že aj ostatní relevantní kandidáti nakoniec prehodnotia svoju kandidatúru a pridajú sa k nemu a jeho programu,“ uviedol Igor Petrovčik, člen predsedníctva a krajský koordinátor strany SPOLU.

Predseda košickej bunky Progresívneho Slovenska Filip Gaál konštatoval, že cieľavedomosť a pracovitosť priviedli Polačeka až do bodu, keď sa uchádza o kreslo primátora mesta. „V Progresívnom Slovensku si vážime tieto vlastnosti a preto ho podporujeme. Sme radi že môžeme byť spolu na začiatku pozitívnej zmeny pre mesto Košice,“ povedal.

E. Tomáš povedal, že R. Fico by sa mal odsťahovať z bytu v Bonaparte

Polaček ocenil podporu ďalších strán. „Spojili nás myšlienky, spojili nás hodnoty. Dnes aj na základe vyjadrení týchto politických subjektov vychádzam silnejší,“ skonštatoval.

Celkovo na post primátora Košíc kandiduje 13 uchádzačov. Okrem Polačeka sú nimi Štefan Horváth (Národná koalícia), Viliam Novotný (Šanca), Martin Petruško (Smer-SD, SNS), Ján Struk (SMS), Vladimír Vágási (Most-Híd) a nezávislí kandidáti Alena Bašistová, Ján Dečo, Jaroslav Džunko, Richard Havrilla, Džemal Kodrazi, Milan Lesňák a Miroslav Špak.

Môže vás zaujímať

Košickí hasiči zasahujú pri rozsiahlych požiaroch