Jednou vetou

Polícia vyšetruje smrteľnú dopravnú nehodu v okrese Rožňava

Polícia v Rožňave vyšetruje dopravnú nehodu

foto: TASR

Polícia v Rožňave vyšetruje dopravnú nehodu, ktorá sa stala v utorok ráno okolo 6.00 h na hlavnej ceste I/16 pri obci Vidová. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

„Vyšetrovateľka odboru kriminálnej polície Okresného riaditeľstva PZ v Rožňave v tejto súvislosti začala trestné stíhanie za prečin usmrtenia. Bližšie okolnosti dopravnej nehody, jej presná príčina a miera zavinenia jednotlivých účastníkov sú predmetom ďalšieho vyšetrovania aj za účasti znalca z odboru cestnej dopravy,“ konkretizovala Mésarová.

Dopravná nehoda v obci Muľa si vyžiadala jednu obeť

Dodala, že pri nehode došlo k zrážke dvoch motorových vozidiel. „Vodič vo veku 69 rokov z okresu Bratislava viedol osobné motorové vozidlo Renault Thalia v smere od obce Plešivec do Rožňavy, pričom s vozidlom pravdepodobne z dôvodu únavy plynule prešiel do protismeru a narazil do protiidúceho nákladného vozidla Mercedes-Benz,“ opísala okolnosti nehody hovorkyňa.

Podľa predbežnej lekárskej správy vodič nákladného auta z okresu Žiar nad Hronom utrpel ľahké zranenia a vodič osobného vozidla zranenia nezlučiteľné so životom.

Môže vás zaujímať

V tomto kraji menia cestovný poriadok a rušia až 853 spojov