Jednou vetou

Pri dopravnej nehode v Zalužiciach prišli o život dve osoby

Ilustračné foto

Foto: TASR

Pri pondelkovej dopravnej nehode v katastri obce Zalužice v Michalovskom okrese prišli o život dve osoby.

Ako informovala košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, kolízia sa stala krátko po polnoci. „Podľa doterajších zistení 48-ročný Michalovčan smerujúci s osobným motorovým vozidlom značky Seat Ibiza z mesta Sobrance na Michalovce na začiatku obce Zalužice z doposiaľ nezistených príčin prešiel s vozidlom do protismernej časti vozovky, potom prešiel cez chodník a narazil do betónového stĺpu, pričom ďalej pokračoval v jazde, až narazil do bilbordu stojaceho na súkromnom pozemku jedného z rodinných domov v tejto obci,“ vysvetlila okolnosti Ivanová.

Vo vozidle sa nachádzala aj 38-ročná spolujazdkyňa. „Obe osoby utrpeli pri dopravnej nehode zranenia, ktorým na mieste podľahli,“ doplnila. Prítomnosť alkoholu budú zisťovať pri nariadenej pitve.

Na trati medzi Veľkým Šarišom a Sabinovom prebieha výluka vlakov

Pri kolízii sa podľa hovorkyne pretrhli tri káble elektrického vedenia, v dôsledku čoho bola prerušená distribúcia elektrickej energie pre niekoľko domácností. „Predbežná škoda na vozidle bola vyčíslená na 3000 eur, na bilborde na 1000 eur a oplotení rodinného domu na 300 eur,“ spomenula.

Polícia v tejto súvislosti začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. „Presná príčina dopravnej nehody, bližšie okolnosti i miera zavinenia sú predmetom ďalšieho vyšetrovania,“ povedala Ivanová.

Môže vás zaujímať

V Košickom kraji má vzniknúť továreň na výrobu batérií do elektromobilov