Jednou vetou

Pri preprave Bohemie pomáha polícia, premávka je obmedzená minimálne

preprava lode Bohemia

FOTO TASR- Roman Hanc

Prvá etapa prepravy výletnej lode Bohemia po súši začala v stredu. Trasu dopravca naplánoval po cestách II. a III. triedy, krátky úsek vedie aj po ceste I. triedy. Cestná premávka je tak obmedzená minimálne. Informoval o tom zástupca Krajského dopravného inšpektorátu Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Ladislav Héžel.

Trasa prepravy 43 metrov dlhej lode bola podľa jeho slov vyberaná dopravcom v súčinnosti so Slovenskou správou ciest tak, aby bola doprava čo najmenej obmedzená. „Vyšla im skutočne vynikajúco, netreba im riešiť žiadne statické posudky,“ dodal.

Preprava Bohemie z riečneho prístavu Ladmovce do rekreačnej oblasti Domaša sa bude realizovať počas dvoch dní. V prvej etape náklad absolvoval trasu Ladmovce – riečny prístav, Zemplín, Cejkov, Zemplínske Jastrabie, Novosad, Zemplínsky Branč, Trebišov a Nový Ruskov, konečnou bola obec Sečovce.

Pri kontrole v Piešťanoch odhalili nelegálny pobyt ôsmich cudzincov

Počas štvrtka 25. júla povedie zo Sečoviec do Hriadok, Dvorianok, Parchovan, Sečovskej Polianky, Sačurova, Vranova nad Topľou, Majeroviec, Sedlísk, Benkoviec, Slovenskej Kajne a Holčíkoviec, aby približne o 15.00 h dorazila do konečnej destinácie, Novej Kelče. Druhý deň budú pri preprave nápomocní príslušníci KR PZ v Prešove.

Ako Héžel uviedol, náklad počas prvého dňa narazil na kritický úsek medzi dvoma obcami, kde sa náprava vozidla nevedela vytočiť v ostrej zatáčke. Celý náklad preto musel štyri kilometre medzi obcami cúvať.

Podľa jeho slov doprava na úsekoch, kadiaľ Bohemiu prevážajú, výrazne obmedzená nie je. „Je obmedzená len mierne v konkrétnom úseku,“ vysvetlil. Dodal tiež, že pre nedostatočnú šírku ciest II. a III. triedy nie je možné náklad obísť.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu