Jednou vetou

Univerzitná nemocnica rozširuje opatrenia proti osýpkam

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach, pracovisko Rastislavova 43
Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura v Košiciach

foto: TASR

Opatrenia proti osýpkam rozširuje aj Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach. Zabezpečí očkovanie proti osýpkam svojim zdravotníckym zamestnancom bezplatne.

Opatrenia proti osýpkam rozširuje aj Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach. „V našej nemocnici pripravujeme prehľady očkovacieho statusu, respektíve prekonania osýpok u zdravotníckych pracovníkov na všetkých svojich oddeleniach a klinikách, a to aj nad rámec usmernenia hlavného hygienika Slovenskej republiky,“ povedala pre TASR hovorkyňa UNLP v Košiciach Ivana Stašková.

Ako ďalej informovala, UNLP Košice zabezpečí očkovanie proti osýpkam svojim zdravotníckym zamestnancom bezplatne. „Očkovanie odporúčame najmä tým zdravotníckym zamestnancom, ktorí ochorenie neprekonali, respektíve neboli očkovaní štandardne dvomi dávkami vakcíny. Zároveň poskytneme možnosť nechať sa preočkovať aj v prípade vlastného záujmu či rozhodnutia zamestnanca,“ spresnila s tým, že túto možnosť už časť zamestnancov využila.

Epidémia osýpok ani naďalej neustupuje…

V prípade objavenia sa pacientov s osýpkami hospitalizovaných v rámci UNLP Košice, zhoršovania sa epidemiologickej situácie vo výskyte osýpok a v prípade nových informácií či pokynov v predmetnej oblasti, budeme realizovať aj ďalšie kroky a nariadené opatrenia orgánmi štátnej správy,“ dodala Stašková.

Podľa jej slov UNLP Košice v danej veci spolupracuje s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Košiciach a komunikuje aj s ďalšími zdravotníckymi zariadeniami, a to s Detskou fakultnou nemocnicou (DFN) v Košiciach a Fakultnou nemocnicou J.A. Reimana v Prešove.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu