Jednou vetou

V spoločenskej sále v Čiernej n/Tisou sa zrútil strop

Ilustračné foto

foto: TASR

Hasiči v nedeľu v noci zasahovali pri zrútení stropu v sále kultúrneho domu v Čiernej nad Tisou v okrese Trebišov. Ľahšie sa zranilo päť ľudí.

Ako informoval operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach, udalosť sa stala okolo 2.00 h. „Po príchode bolo prieskumom zistené, že ide o spadnutý kazetový sadrokartónový strop s hliníkovou konštrukciou a tepelnou izoláciou,“ priblížil. Rozmery sály vyčíslil na 30 x 12 metrov.

Odvolací súd ešte nemá k dispozícii rozsudok vo veci Inda Nishita T.

V čase incidentu sa podľa jeho ďalších slov v sále konala spoločenská udalosť, prítomných tam bolo niečo vyše 130 ľudí. „Naši vykonali prieskum. Hľadali, či tam nie sú nejaké ťažko zranené osoby,“ ozrejmil. Päť ľudí bolo podľa jeho ďalších slov ľahšie zranených a boli už ošetrené vo vozidle rýchlej zdravotnej pomoci. Na mieste bolo 17 hasičov so šiestimi kusmi techniky. Zásah ukončili krátko po 3.30 h.

Ako  uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová, polícia udalosť na mieste dokumentuje. „Zisťujeme bližšie okolnosti,“ doplnila.

Hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová povedala, že záchranári na mieste ošetrili päť osôb, ktoré utrpeli ľahké zranenia. „Previezli ich do nemocníc v Kráľovskom Chlmci a Trebišove,“ uviedla s tým, že počas prevozu nikto nebol v ohrození života.

Môže vás zaujímať

V Košickom kraji má vzniknúť továreň na výrobu batérií do elektromobilov