Jednou vetou

Vodičov v Košiciach čakajú obmedzenia na Národnej triede a Triede KVP

Ilustračné foto

foto: TASR

S dopravnými obmedzeniami je od pondelka potrebné počítať v Košiciach na časti Národnej triedy aj na Triede KVP. Informuje o tom mesto Košice na svojej webovej stránke.

Cesta od križovatky Hlinkova – Národná trieda, v úseku Národná trieda – Vodárenská – Kostolianska cesta bude čiastočne uzavretá z dôvodu opráv povrchu vozovky. Práce budú rozdelené do dvoch etáp, predpokladaný termín ich celkového ukončenia je prvá polovica júna. „Motorové vozidlá prichádzajúce z Kavečanskej, respektíve Kostolianskej cesty, budú počas oboch etáp stavebných prác navigované na Hlinkovu ulicu cez Vodárenskú ulicu. Informácie pre cestujúcu verejnosť o zmenách ohľadom liniek mestskej hromadnej dopravy (MHD) na opravovanom úseku Národnej triedy budú vyvesené na zastávkach MHD,“ uvádza magistrát.

Staré Mesto bude mať v rámci parkovacej politiky špeciálne postavenie

Dopravné obmedzenia si vyžiadajú aj stavebné práce na Triede KVP, konkrétne pod mostnou konštrukciou na Moskovskej triede, ktoré súvisia s rekonštrukciou mosta. „V smere zo sídliska KVP na Luník IX bude pod mostom obmedzený pravý jazdný pruh. Stavbári začnú v pondelok práce po rannej dopravnej špičke rozmiestnením dočasných dopravných značení, ktoré budú navigovať motoristov počas jazdy,“ spresňuje mesto Košice.

Motoristickú verejnosť zároveň žiada o trpezlivosť a rešpektovanie prenosného dopravného značenia.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu