Jednou vetou

V Košiciach mal opitý vodič napadnúť policajta

Ilustračné foto

foto: Polícia SR

Zo zločinu útoku na verejného činiteľa v súbehu s prečinom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky obvinila polícia v Košiciach 40-ročného muža z Moldavy nad Bodvou. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Jana Mésarová.

Ako povedala, podľa doterajšieho vyšetrovania v nedeľu (22.7.) vo večerných hodinách vodiča osobného auta zastavovala hliadka mestskej polície z Moldavy nad Bodvou na Ulici Mieru, a to na základe oznámenia, že sa v meste pohybuje vodič pod vplyvom alkoholu: „Jeden z policajtov pristúpil k vozidlu s výzvou, aby vodič odstavil vozidlo. Vodič však na výzvu nereagoval, pokračoval v jazde, pričom priamo ohrozil druhého policajta, ktorý sa nachádzal pred vozidlom a dával vodičovi znamenie na zastavenie vozidla.“

Hasiči vytiahli z potoka mŕtve telo 51-ročného muža

Podľa jej slov, keďže priamo hrozilo, že doňho narazí, policajt v nutnej obrane použil služobnú zbraň, pričom jedným výstrelom prestrelil pneumatiku na aute. Až potom vozidlo zastavilo. „K zraneniu osôb nedošlo,“ spresnila.

Podľa Mésarovej hliadka mestskej polície následne vodiča obmedzila na osobnej slobode. Dychová skúška na alkohol bola pozitívna. V dychu mu namerali 2,31 mg/l alkoholu, čo predstavuje v prepočte 4,81 promile. bvinený muž bol umiestnený do cely policajného zaistenia. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Môže vás zaujímať

V Košickom kraji má vzniknúť továreň na výrobu batérií do elektromobilov