Jednou vetou

Z dvoch požiarov v obci Jovsa obvinila polícia 35-ročného muža

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

V prípade dvoch požiarov, ku ktorým došlo v piatok a sobotu (12. - 13. 7.) v obci Jovsa v okrese Michalovce, polícia obvinila z pokračovacieho zločinu poškodzovania cudzej veci 35-ročného muža z tohto okresu. V prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody na tri až osem rokov. Informovala o tom v utorok košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová.

V piatok večer došlo pri obci Jovsa k požiaru prístrešku s uskladnenými 800 balmi sena, stolárskym rezivom a liatinovou pílou, následkom čoho uskladnené veci zhoreli a prístrešok bol poškodený. Škodu, ktorá majiteľovi vznikla, predbežne vyčíslili na 32.000 eur.

Pre lesný požiar v Záhrebe evakuovali tisícky účastníkov plážového festivalu

Na druhý deň večer na pozemku jedného z rodinných domov v obci zhorela drevená stodola. Jej majiteľke vznikla predbežná škoda 500 eur. Miesto požiaru likvidovali hasiči, na miesto sa ihneď dostavila aj michalovská policajná hliadka. „Na mieste udalosti sa však nachádzal aj podozrivý muž, ktorý mal pri sebe zápalky a zapaľovač a ktorý sa k založeniu požiaru zasahujúcej hliadke priznal,“ uviedla Ivanová. Policajti muža predviedli na policajný útvar pre vykonanie ďalších potrebných procesných úkonov.

Vyšetrovateľ okrem vznesenia obvinenia zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie obvineného.

Môže vás zaujímať

KOŠICE: Mesto chce počas týždňa mobility spropagovať čistú dopravu