Košice: Zrážka autobusu a osobného auta má jednu obeť

Vodič osobného auta (19), ktorý z neznámych dôvodov prešiel do protismeru, kde sa zrazil s autobusom, nehodu neprežil. Foto: Polícia SR
Zrážka autobusu a osobného auta, ktorá sa stala v sobotu podvečer medzi obcami Turňa nad Bodvou a Drienovec v okrese Košice-okolie, si vyžiadala jednu obeť. Je ňou 19-ročný vodič osobného auta, ktorý z doteraz neznámych príčin prešiel do protismeru a zrazil sa s autobusom.

Košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová pre hlavne.sk potvrdila, že vodič osobného auta zraneniam podľahol. Ku kolízii malo podľa jej slov dôjsť okolo 17.00 h.

Hasiči pomáhali v Bratislave dieťaťu so zaseknutými nohami vo výťahovej šachte

Ako uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Hovorkyňa leteckých záchranárov Zuzana Hopjaková informovala, že vrtuľník pristál na ceste vedľa dopravnej nehody. Podľa jej slov mal nebohý vodič osobného auta 19 rokov. „Leteckí záchranári si do svojej starostlivosti prevzali 22-ročného spolujazdca, ktorý utrpel zlomeninu stehennej kosti. Na mieste mu poskytli neodkladné zdravotné ošetrenie a po preložení na palubu vrtuľníka ho v stabilizovanom stave letecky transportovali na Kliniku úrazovej chirurgie Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach,“ doplnila.

Môže vás zaujímať

Pre horúčavy pracuje mestský úrad v Michalovciach v skrátenom režime