Jednou vetou

Kraj pozastaví počas Veľkej noci prímestskú autobusovú dopravu

Ilustračné foto

Foto: TASR

Autobusy nebudú premávať od piatka 10. apríla do pondelka 13. apríla

Autobusy prímestskej dopravy, ktoré jazdia v Košickom a Prešovskom samosprávnom kraji, nebudú premávať počas Veľkonočných sviatkov od piatka 10. apríla do pondelka 13. apríla. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková. „Väčšina najväčších zamestnávateľov v kraji počas Veľkej noci obmedzí, alebo úplne odstaví výrobu. Okrem soboty zostanú v uvedenom termíne zatvorené aj potraviny či drogérie. Aby sme sa vyhli nehospodárnemu využitiu autobusov, no predovšetkým aby sme zamedzili šírenie nového koronavírusu, rozhodli sme sa počas sviatkov pozastaviť prímestskú autobusovú dopravu. Toto opatrenie sme prijali aj v súlade s návrhom premiéra obmedziť pohyb obyvateľov počas veľkonočných sviatkov,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.

Opatrenie vzniklo po dohode Košického aj Prešovského samosprávneho kraja v spolupráci s IDS Východ. Počas štyroch dní sa tak pozastavia linky zmluvných dopravcov Košického kraja, a to spoločnosti ARRIVA Michalovce a eurobus. V rámci Prešovského kraja pôjde o SAD Prešov, SAD Poprad, SAD Humenné a BUS KARPATY.

Situácia v posledných týždňoch, ktorá si vyžiadala zatvorenie škôl i viacerých prevádzok, mala výrazný vplyv na pokles cestujúcich. Tí pracujú z domu, alebo uprednostnili individuálnu dopravu. Podľa Trnku týmto riešením chce župa predísť zhromažďovaniu skupín ľudí a ich presunom. „Sviatky sú zároveň pre väčšinu ľudí obdobím stretávania sa, tento rok však budú iné, než na aké sme zvyknutí. Zostať doma je preto to najlepšie, čo pre seba aj ostatných môžeme urobiť,“ dodal Trnka. Všetky potrebné informácie sa cestujúci dozvedia na webových stránkach jednotlivých dopravcov, župy www.vucke.sk a www.cp.sk.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru