Jednou vetou

Krásno nad Kysucou: Pri požiari drevenej chatky zahynul jeden človek

Ilustračné foto

Foto: TASR

Pri požiari drevenej chatky v Krásne nad Kysucou (okres Čadca) zahynula v sobotu (3.11.) jedna osoba. Informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Požiar podľa neho ohlásili na Krajské operačné stredisko v Žiline pred pol deviatou večer. „K udalosti boli vyslaní hasiči z hasičskej stanice v Čadci s jedným kusom hasičskej techniky. Po príchode na miesto udalosti zistili, že požiarom je zasiahnutá jednoduchá drevená stavba, ktorá bola súčasťou vedľa stojaceho neobývaného rodinného domu. Požiar sa nachádzal v rozvinutej fáze horenia,“ uviedol Panák.

Výpoveďou znalca pokračoval proces v kauze vraždy dôchodcu

Doplnil, že počas zásahu hasiči v spolupráci s členmi Dobrovoľného hasičského zboru Krásno nad Kysucou vykonávali hasiace práce z vonkajších priestorov objektu a zamedzili šíreniu požiaru. „Postupne rozoberali časti stavebných konštrukcií objektu, vyhľadávali skryté ohniská a požiar následne uhasili. Na požiarisku hasiči spolupracovali s príslušníkmi Policajného zboru. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania,“ dodal Panák.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru