Jednou vetou

Kriminalisti zaistili v Bardejove asi 1,6 milióna neoznačených cigariet

Kriminalisti finančnej správy zasahovali vo štvrtok 10. januára 2019 v skladových a garážových priestoroch v Bardejove.

foto: TASR - Finančné riaditeľstvo SR

Kriminalisti finančnej správy zasahovali vo štvrtok (10.1.) v skladových a garážových priestoroch v Bardejove.

Zaistili 1,6 milióna kusov cigariet a viac ako jednu tonu tabaku. Podozriví zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru sú občan Slovenskej republiky a ďalší je z Maďarska.

Problémy so snehom v Žilinskom a Košickom kraji pretrvávajú

Škoda voči štátnemu rozpočtu dosiahla viac ako 260.000 eur. Informovala hovorkyňa finančnej správy (FS) Ivana Skokanová.

Kriminalisti z Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS) mali podľa jej slov podozrenie na skladovanie nelegálnych tabakových výrobkov.

„Počas prehliadky nebytových priestorov a priľahlých pozemkov našli v jednej z garáží komponenty potrebné k výrobe cigariet. Priamo na mieste zaistili 1.610.000 kusov cigariet známej značky, ktorých spotrebiteľské balenia neboli označené platnou slovenskou kontrolnou známkou. Vzniklo podozrenie, že ide o falzifikáty. Na mieste zaistili aj 1239,8 kilogramu tabaku. Únik na spotrebnej dani vyčíslili na sumu 261.476,22 eura,“ uviedla Skokanová.

Priestory si podľa jej slov prenajímala bardejovská firma, ktorej konateľom je zahraničná osoba.

Kuriózna nehoda v Bratislave. To ako zaparkoval?

„Táto spoločnosť nie je držiteľom povolenia na prevádzkovanie daňového skladu s tabakom a tabakovými výrobkami. Vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu porušovania predpisov o štátnych technických opatreniach na označenie tovaru podľa Trestného zákona začal vyšetrovateľ trestné stíhanie,“ doplnila Skokanová s tým, že trestného činu sa mali dopustiť najmenej dve osoby, ktoré sú občanmi Slovenskej republiky a Maďarska.

Páchateľom hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody na tri až osem rokov.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma