Jednou vetou

Kúpalisko Tehelné pole čaká rekonštrukcia terasy za viac ako 200-tisíc eur

Ilustračná snímka

Foto: ziegelfeld.sk

Kúpalisko Tehelné pole v Bratislave čaká rekonštrukcia terasy za viac ako 200-tisíc eur. Vyplýva to z oznámenia vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) v ktorom Správa telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta Slovenskej republiky Bratislavy (STaRZ) hľadá zhotoviteľa stavebných prác.

„Účelom rekonštrukcie je potreba vylepšenia podmienok pre návštevníkov v areáli letného kúpaliska,“ uvádza sa v oznámení. Predpokladaná hodnota zákazky je 216-tisíc eur a termín na predkladanie ponúk je 9. september.

Objekt kúpaliska, ktorý čaká rekonštrukcia je dvojpodlažný. Na poschodí je umiestnená terasa s dvoma schodiskami a rampami, a tiež bufet a šatne. „V rámci rekonštrukcie terasy sa vybúrajú kompletné vrstvy podlahy až po existujúcu železobetónovú stropnú konštrukciu nad prízemím. Kompletne sa demontujú zábradlia po obvode terasy, na rampách a schodiskách, vybúrajú sa krycie betónové dosky na schodiskových stenách, ako aj obklady na stenách a stĺpoch na bufete a na stenách šatní,“ uvádza sa v oznámení ÚVO. V rámci rekonštrukcie sa osadia aj nové zábradlia a vykonajú sa kompletné klampiarske práce. „Zhotoví sa kompletná podlaha terasy s nášľapnou vrstvou z mrazuvzdornej protišmykovej dlažby gres vrátane obloženia na stenách šatní a bufetu,“ uzatvára obstarávateľ.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru