Jednou vetou

Lesný požiar v Rakovej likvidovalo 29 profesionálnych a 17 dobrovoľných hasičov

Ilustračné foto

foto: TASR

Požiar lesného porastu na ploche približne 300 x 500 metrov v katastri Rakovej v okrese Čadca likvidovalo v utorok (16. 4.) 29 profesionálnych a 17 dobrovoľných hasičov. Momentálne na požiarisku dohášajú lokálne ohniská. Informoval Marek Panák z Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (KR HaZZ) v Žiline.

Doplnil, že k požiaru vyslali hasičov z Čadce, Turzovky a zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. „Po príchode na miesto udalosti zistili, že ide o požiar mladej výsadby zmiešaného lesa, trávnatého porastu, rúbaniska a kalamitného dreva na okraji lesa. Požiar na ploche približne 300 x 500 metrov sa vplyvom vetra blížil k okraju smrekového lesa,“ uviedol Panák.

Profesionálni hasiči spolu s členmi dobrovoľných hasičských zborov obcí Raková, Zákopčie, Staškov, Korňa a Oščadnica hasili do neskorých večerných hodín a zastavili šírenie požiaru. „Práce pokračovali v stredu od ranných hodín, a teraz na požiarisku zasahujú hasiči z Čadce a Turzovky, ktorí dohášajú lokálne ohniská. Pri požiari nedošlo k zraneniu osôb. Príčina vzniku požiaru je momentálne v štádiu zisťovania,“ dodal Panák.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma