Jednou vetou

Lokalita okolo Štrkoveckého jazera bude atraktívnejšia!

Ivo Nesrovnal

foto: Bratislava.sk

Obľúbená bratislavská lokalita Štrkoveckého jazera bude ešte atraktívnejšia. Hlavné mesto tu osadilo nové moderné LED svietidlá, ktoré sú úsporné, ekologické a odolné voči nárazom. Podobné svietidlá inštaluje hlavné mesto aj v ďalších lokalitách v Starom meste a v Ružinove.

„Štrkovecké jazero je obľúbeným miestom pre rodiny s deťmi či športovcov, ktorí si tu chodia zabehať. Preto sme sa práve tu rozhodli osadiť 59 nových parkových svietidiel, ktoré majú pekný dizajn a využívajú najnovšie technológie. Spríjemnia tak pobyt ľuďom v tejto lokalite aj vo večerných hodinách,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Nové svietidlo na Štrkoveckom jazere. Foto: Bratislava.sk

Celkovo hlavné mesto vymení 160 svietidiel. Parkové svietidlá sú okrem Štrkoveckého jazera v týchto dňoch inštalované na Fajnorovom nábreží, na Gondovej a Prešernovej ulici, na Šafárikovom námestí a v Kukoreliho parku. Spolu to bude 100 svietidiel. Uličné svietidlá v počte 60 kusov osadí hlavné mesto budúci týždeň na Palisádach a na Mudroňovej ulici v Starom Meste.

Tieto svietidlá vymieňa hlavné mesto na ucelených uliciach, aby sme mali v jednom úseku rovnaké svietidlá a nedochádzalo tak k miešaniu svietivosti jednotlivých svetelných bodov. Vyberali sme z viacerých variant a po konzultáciách s Mestskou políciou Bratislava a Krajským dopravným inšpektorátom sme vybrali práve tieto ulice a parky. Okrem toho hlavné mesto koncom roka osadilo v Bratislave 150 stĺpov verejného osvetlenia, ktoré nahradili skorodované a nebezpečné stožiare.

Nové svietidlo na Štrkoveckom jazere. Foto: Bratislava.sk

Nové parkové a uličné LED svietidlá majú oproti bežným sodíkovým lampám viacero výhod. Sú úsporné, majú dlhšiu životnosť, okamžitý nábeh svitu, odolnosť voči vibráciám a nárazom a znížený svetelný smog. Svietivosť je sústredená na potrebné úseky a majú nastaviteľný režim stmievania.

 zdroj: Bratislava.sk

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru