Jednou vetou

LUČENEC: Mesto počas veľkonočných sviatkov rozdalo potravinovú pomoc

Ilustračné foto

foto: pixabay

Potraviny samospráva zabezpečila z materských škôl, ktoré sú z prevádzkových príčin súvisiacich s pandémiou, zatvorené.

Lučenecká radnica sa rozhodla cez veľkonočné sviatky pomôcť seniorom a sociálne slabším rodinám počas pandémie koronavírusu. Ako agentúru SITA informoval Andrej Barančok poverený externou komunikáciou mesta, zamestnanci mesta rozniesli 70 potravinových balíčkov v celkovej hodnote 1 256 eur.

„Verím, že tieto balíčky im pomôžu v týchto neľahkých časoch a spríjemnili im aj tohtoročné veľkonočné sviatky. Pomoc smerujeme najmä k seniorom, ktorí bývajú v sociálnych nájomných bytoch mesta. Zároveň sme tieto balíčky doručovali aj rodinám s väčším počtom detí a sociálne slabším rodinám, kde je peňažný príjem aj pre aktuálnu situácii nižší,“ uviedla primátorka Lučenca Alexandra Pivková.

Potraviny mesto zabezpečilo z materských škôl, ktoré sú z prevádzkových príčin súvisiacich s koronavírusom zatvorené. Vzhľadom na to, že s najväčšou pravdepodobnosťou tomu tak bude až do konca školského roka, radnica sa rozhodla tieto potraviny v záručnej dobe poskytnúť na charitatívnu činnosť a nie ich len jednoducho zlikvidovať.

Potravinové baličky smerovali pre seniorov na Ulici J. A. Komenského a Novohradskej ulici. Balíčky boli určené aj pre rodiny s deťmi. Mesto tieto domácnosti dobre pozná, preto bola predmetná pomoc adresná.

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru