Jednou vetou

Ľudia v núdzi môžu požiadať o pomoc s nákupom a zabezpečením liekov

Ilustračné foto

zdroj: pixabay

Telefonická linka je k dispozícii v pracovných dňoch od 8:00 do 11:00.

Trenčianska radnica vyčlenila dva telefonické kontakty určené pre osamelých seniorov, ľudí so zdravotným znevýhodnením, osamelého rodiča s dieťaťom a osoby v karanténe.

Títo ľudia môžu v pracovných dňoch od 8:00 do 11:00 požiadať o pomoc s nákupom potravín, drogérie či zabezpečením liekov. Telefónne čísla 0903 113 047 a 0903 608 322 sú k dispozícii od dnešného dňa.

Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa mesta Erika Ságová. „V  týchto dňoch to majú najťažšie tí, ktorí žijú sami, sú nevládni, inak zdravotne znevýhodnení a nemajú v  blízkom okolí príbuzných ani známych. Práve pre túto skupinu mesto zriadilo dva telefonické kontakty, na ktoré môžu zatelefonovať a požiadať o pomoc,“ uviedla Ságová.

„Prosíme občanov, aby tieto telefónne čísla použili len v čase najväčšej núdze. Na linke sa budeme pýtať meno, adresu, číslo domu, resp. bytu, poschodie a fakt, či je dotyčný v karanténe. Za nákup či lieky zaplatí až po ich doručení na základe pokladničného bloku,“ priblížila systém pomoci hovorkyňa mesta s tým, že telefóny budú dostupné v pracovných dňoch od 8:00 do 11:00.

Ságová zároveň upozorňuje, že telefónne kontakty neslúžia na otázky týkajúce sa zdravotného stavu. „S týmito otázkami kontaktujte RZP na čísle 112 alebo využite infolinku o koronavíruse na 0800 221 234,“ dodala Ságová.

Môže vás zaujímať

Hlavné mesto zrekonštruuje chodníky a cestu na Železnej studničke