Jednou vetou

Má iba 14 a už si sadol za volant, navyše si predtým aj vypil!

Ilustračný obrázok: Polícia SR
Senickí policajti zastavili iba 14-ročného chlapca, ktorý šoféroval auto v meste Senica. Pozornosť policajtov upútala podozrivo pomalá jazda a takmer neviditeľný vodič za volantom.

Keď auto zastavili, na ich prekvapenie z neho vystúpil iba 14-ročný chlapec. Žiaka základnej školy podrobili orientačnej dychovej skúške. V dychu mu namerali  0,28 mg/l alkoholu, čo je 0,58 promile.

Polícia ihneď kontaktovala rodičov a za ich účasti chlapca vypočuli. Pred jazdou si mal dať jedno pivo a pomalou rýchlosťou stihol absolvovať trasu Šaštín Stráže, Borský Mikuláš a Senica. Počas jeho experimentu sa nikomu nič nestalo.

V zmysle zákona sa chlapec dopustil priestupku v doprave a prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Vo veci priestupku mu chýbalo pár mesiacov a dovŕšením 15 roku veku by bol za jazdu pod vplyvom alkoholu už zodpovedný. V správnom konaní hrozí dospelej osobe za jazdu pod vplyvom alkoholu pokuta až do výšky 800 eur a zákaz činnosti viesť motorové vozidlá do 3 rokov, u mladistvých osôb je možné uložiť pokutu max. do výšky 300 eur a zákaz činnosti na jeden rok.

V prípade trestného činu nedali rodičia súhlas na jeho trestné stíhanie a preto polícia uvedený skutok v zmysle zákona odloží.

zdroj: Polícia SR

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru