Jednou vetou

Macháčková po tretí raz primátorkou Prievidze

Katarína Macháčková

foto: archív K.M.

Prievidzu aj nasledujúce štyri roky povedie Katarína Macháčková (Spolu-občianska demokracia). V sobotňajších (10.11.) voľbách do orgánov samosprávy obcí porazila svojich šiestich protikandidátov. Vyplýva to z neoficiálnych výsledkov volieb volebného štábu Macháčkovej.


 „Ja sa veľmi teším, teším sa, že pravda a láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou a nad antikampaňou, ktorá tu bola,“ povedala po víťazstve Macháčková. Svojim voličom staronová primátorka poďakovala za dôveru, úprimne si ich podľa svojich slov váži a nesklame ich.
„Máme pripravených veľa projektov, ktoré sú už pripravené na realizáciu, či už sú to cyklotrasy, najväčšou vecou však je konverzia a ja chcem byť pritom, a ja chcem chrániť záujmy ľudí a nie súkromnej spoločnosti,“ načrtla ďalej Macháčková. Baníkom, ktorí ju nevolili, odkázala, že bude vždy zastupovať ich záujmy a bude sa snažiť o to, aby si našli prácu a aby Prievidza bola mestom, kde budú žiť spokojne.
Macháčková povedie metropolu hornej Nitry tretie volebné obdobie, čo je v novodobej histórii mesta po prvý raz. „Je to pre mňa zodpovednosť, záväzok, je to moje mesto, ktoré nadovšetko milujem, je žijem tu, chcem tu žiť a ja verím, že náš región raz privediem do obdobia rozmachu a toto obdobie využijeme na rozvoj. Verím, že na to máme, že ľudia, ktorí tu žijú, sú schopní a že konverziu dokážeme využiť a raz vyjdeme z toho víťazne, budú tu pracovné príležitosti, náš región bude zaujímavý pre mladé rodiny a že tu ľudia budú chcieť žiť. A na to sa veľmi teším,“ dodala.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru