Jednou vetou

Majstrovstvá sveta stopárskych psov vo Vranove nad Topľou vyhrali Nemci

Ilustračná foto

TASR

Rekordná účasť pretekárov charakterizovala majstrovstvá sveta stopárskych psov, ktoré sa v nedeľu skončili vo Vranove nad Topľou. Víťazom sa stala nemecká psovodka Grit Oberländerová so psom Chuck vom Reinholdsberg plemena biely švajčiarsky ovčiak. Z družstiev boli prví Nemci.

„Na 24. ročníku majstrovstiev sme mali dosiaľ najviac prihlásených krajín, celkovo súťažilo 46 pretekárov z 26 štátov sveta,“ uviedol pre TASR za organizátorov Peter Lengvarský.

Preteky pozostávali z dvoch 1800-metrových stôp, ktoré boli tri hodiny staré. Úlohou psa bolo vyhľadať sedem predmetov, z materiálov išlo o kožu, drevo, koberec a gumu. „Kontroluje sa rýchlosť, presnosť. Sú to psy, ktoré už musia mať niečo za sebou,“ priblížil Lengvarský.

Majstrovstvá sveta v stopách (IPO-FH) sa konali vo Vranove nad Topľou od stredy (11.4.). Medzi zúčastnenými plemenami psov boli najmä nemecký a belgický ovčiak, ale aj doberman či rotvajler.

Šampionát hostil Vranov na Topľou už tretíkrát. Súčasťou nedeľňajšieho programu na miestnom futbalovom štadióne boli okrem vyhlásenia víťazov aj ukážky športovej kynológie pre verejnosť.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru