Jednou vetou

Majú pocit, že polícia ich nechráni. Zobrali to do vlastných rúk

Vlámaní v Zálesí pri Bratislave pribúda

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock

Nevedia si rady so zlodejmi! Sedem ohlásených krádeží a škody v hodnote niekoľko desiatok tisíc eur, taká je aktuálna situácia v obci Zálesie pri Bratislave. Obyvatelia Zálesia nevedia pokojne spávať a zdá sa, že polícia zatiaľ nekoná. Rozhodli sa teda zobrať situáciu do vlastných rúk!

Chcete dostávať novinky? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

„Ukradli mi veci priamo zo spálne, kde som spal. Viete si asi predstaviť, aký to bol pocit,“ povedal nám jeden z poškodených. Niekoľkých obyvateľov čakalo ráno nepríjemné prekvapenie. Ukradnuté počítače, osobné veci, telefóny a dokonca aj auto. Zmizli však aj predmety priamo zo spální, v ktorých majitelia spali počas krádeže.

Občania majú z tejto situácie pochopiteľné obavy, majú však dokonca pocit, že obec a polícia nepodniká dostatočne účinné a rýchle kroky, aby došlo k úplnému zamedzeniu takýchto situácií. Zriadili si preto vlastné susedské hliadky, počas ktorých sa v noci striedajú a sledujú nočné dianie v obci. Podľa našich informácií  sa totiž po obci niekoľko dní pred spomínanými krádežami po obci pohybovalo neznáme vozidlo, ktorého osádka domy sledovala, dokonca si ich fotila!

Fico: Stále býva v byte podvodníka!

Na aktuálne dianie v obci a postupy, ktoré obec plánuje podniknúť sme sa teda opýtali priamo starostu obce Jozefa Meška. Nahlásených krádeží je 7, na polícií keď som bol a konzultovali sme aké kroky máme podniknúť v tejto veci. U nás sa teraz realizuje optická sieť a to by sme radi využili na to, aby sme rozšírili aj sieť kamier. Máme zatiaľ 4 kamery ale prešiel som si to s dodávateľom a je možnosť bez väčších úprav umiestniť asi 8 kamier na významné miesta v obci. Občania si tu vytvorili aj nejaké občianske hliadky zatiaľ. No a teda spolupracujeme s políciou, ale to už sú veci, ktoré rieši kriminálka Senec a kriminálka Bernolákovo. Zvýšil sa počet hliadok, bola len jedna hliadka, teraz sú dve,“ informoval Meško v rozhovore pre hlavne.sk.

Taja u prezidenta platy, lebo niektorí berú aj dva naraz?

A ako sa k situácií stavia polícia? Stanovisko polície nám poskytla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Bratislave Veronika Slamková. V rámci OR PZ Senec evidujeme od začiatku mesiaca september 2018 v obci Zálesie päť prípadov krádeží vecí z rodinných domov a dva prípady krádeže vecí z dvorov rodinných domov. Vyšetrovanie týchto prípadov naďalej pokračuje, v daných veciach sú vykonávané všetky potrebné úkony s cieľom ich náležitého objasnenia.“

Pridajte sa k nám na facebooku – viac informácií nájdete TU

Zálesie žiaľ nie je jedinou obcou, v ktorej sa poslednej dobe kradlo. Podobné krádeže sa udiali aj v obci Vištuk, či v Pezinku. Hovorili sme teda priamo s obeťou jednej z krádeží: „Dostal sa cez vchodové dvere, bol sám. Kradol keď sme spali, teda priateľ už nespal, bolo 6:30. Priateľa to zobudilo tak sa pozrel z postele a akurát zbadal zlodeja. No a chudý muž, asi 180 cm, šedá šiltovka, modrá flísová mikina, rifle.. Priateľ sa za ním rozbehol ale nestihol ho. Zobral peňaženky, moju kabelku, hodinky, všetko čo sme mali v predsieni.“

Či však tieto krádeže majú medzi sebou súvislosť sa nám zatiaľ zistiť nepodarilo. Vzhľadom na štádium trestného konania bližšie informácie v súčasnosti nie je možné poskytnúť“ informovala Slamková.

FOTOGALÉRIA (kliknite na mimiatúry):

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru