Jednou vetou

Mapa do ruky a tu všade bude parádne

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

fotokoláž hlavne.sk

Remeslá, piknik, šumná muzika, chutné halušky a nielen to. Skrátka hustá ponuka, kam sa vybrať na víkend. Vyberte si, nech sa páči, ale najskôr počasie. V sobotu aj nedeľu bude takto: Premenlivá malá, na severe aj veľká oblačnosť. Ojedinele búrky, ale ak zmoknete trochu, celkom rýchlo vyschnete pri teplotách medzi 20 - 29 stupňov. Vietor? Malý fukár 2 až 7 m/s. Nuž a teraz kam sa vybrať?

Cestujete do Chorvátska? Takéto máte možnosti

Ejže, jajže na Beckove

Neďaleko od Trenčína, býva pekná zrúcanina. Beckov. Boli ste, videli ste? Choďte tam tento víkend. Chystajú Beckovské slávnosti rovno pod hradom. Presnejšie sa v pozvánke píše: „Akoby švihnutím čarovného prútika sa vrátite v čase o pár storočí, keď udatní hrdinovia nasadzovali životy za prchavé prejavy priazne urodzených dám. Nechajte sa zasiahnuť šípom nezabudnuteľných okamihov. Najlepší remeselnícki majstri prekvapia svojimi umeleckými kúskami. Voňavé špeciality a lahôdky pritiahnu každého gurmána. Majstrovstvá sveta v hode vidlami VIDLOMET sú už dlhoročnou tradíciou. V nedeľu večer boje utíchnu. Znepriatelené armády si podajú ruky a pripijú na mier. Rinčanie zbraní vystrieda detský smiech a jasot.“ Tak šup pozrieť spoje, cesty a bude tam fajne.

Cyklisti sa zídu na prvej letnej nočnej jazde mestom Nitra

Krásu a okolie hradu Beckov treba zažiť naživo / foto: hrad-beckov.sk | foto: TASR

Prázdniny slávnych – ako si užívali dva mesiace voľna?

Futbalový víkend

V sobotu a nedeľu ide do tuhého, ako pre koho. Minimálne pre Anglicko a Belgicko, ktoré hrajú v sobotu od 16:00 o tretie miesto na MS vo Futbale 2018. Napínavejší a zaujímavejší bude určite duel o zlato, v nedeľu o 17:00 hrajú Francúzsko a Chorvátsko. Priamo v Chorvátsku si postup do finále (nie našich, ale Chorvátov samozrejme) užilo aj trio Andrej Hrnčiar, László Sólymos a Gábor Gál. Chaloši sa tak zahľadeli do televízora v reštaurácii, že si zabudli na tanier jedlo naložiť.

Zľava: minister spravodlivosti Gábor Gál, minister životného prostredia László Sólymos, podpredseda parlamentu Andrej Hrnčiar sledujú postup Chorvátska do finále MS vo Futbale 2018

Bude to určite, ako hovoria fajnšmekri „podívaná“. Tak si len precvičte hlasivky teraz. Nebudem sem dávať rôzne pesničky, ktoré za posledné roky chceli byť známe futbalové hymny, aj tak celé roky vedie a ešte dlho bude viesť táto:

S veľkou lyžicou do Tureckej

Milujete bryndzové halušky? Radi si naberiete aj z viacerých kotlov? Tak si len zoberte vlastnú lyžicu a poď ho na Halušky FEST Turecká 2018 (cestu nájdete tu). Budú tam majstrovstvá Slovenska a Európy vo varení a jedení bryndzových halušiek. Vlastne ešte jedno je veľmi podstatné, ísť tam nalačno, aby ste ochutnali čo najviac. Je to populárna súťaž od roku 1995, čiže tradíciu silná. Tuším sa tam konal aj nejaký slovenský rekord v hromadnom jedení. Nuž, užite si chutnučkú zábavu. Keby ste náhodou váhali, tu je obraz z minulého roka:

Vysmiaty Jožo Ráž: Tu beriem stále elán pre Elán

Ach, tu bude krásne

Romantika v parku, historické remeslá, dobové jedlá, ale navarené v roku 2018 aj nejaká muzička k tomu. Toto chystajú v okrese Trnava. Presnejšie piknik na zámku Smolenice (hľadáte viac infošiek? tak tu). Pod hradbami romantického smolenického zámku si užijete bohatý program pre celú rodinu. Začína sa v nedeľu po rezňoch, čiže o 15-tej. Bude to odstupňované pre všetky vekové kategórie: Smejko a Tanculienka, koncert Peter Lipa Band a hosť Milan Lasica. Keď napísali, že ochutnávka stredovekých umení, asi tým nemyslia odhryznúť si z drevených hrablí, skôr pôjde o ukážky. Pripravili ešte detskú arénu, stredovekú zbrojnicu a dobovú stredovekú kuchyňu a iné pestré občerstvenie. Nebojte sa, zmestíte sa tam, len smelo!

A predsa stojí. Smolenický zámok / foto: www.smolenice.com

Zemplínska šírava ožije vodnými adrenalínovými športmi

Volajú sa vtipne, hrajú famózne

Cimbal Brothers, znáte? Volali sa aj R2 Brothers. Neriešme názvy, to je iná kapitola. Ale to ako hrajú je dačo nenormálne. Sú vraj jediní, čo sa tomu venujú v Strednej Európe – na husliach  a cimbale najznámejšie pop-rockové hity v jedinečnom originálnom show-štýle. Dominantou skupiny Cimbal Brothers sú bratia Fery a Alex Reinerovci (husle + cimbal). „Vycimbajú“ najväčšie hity od týchto: M. Jackson, Beyonce, Queen, Metallica, Adele, Coldplay, Gypsy Kings a iné.  Veď si pustite toto, len tak pre ukážku, nemusíte vypínať zvuk – trapas nehrozí:

Ozaj, dobrá otázka – kde budú? V nedeľu v Poprade o 15:00 na Nám. Sv. Egídia. Len mohli to v pozvánke upresniť, pretože som pozeral google mapy a to sú také dve ťahavé ulice a hovoria tomu námestie. Keby dali presnejší popis, ale neva, našiel som jeden altánok na tej adrese a mohlo by to byť asi tu.

Máte vo svojom okolí nejakú zaujímavú akciu, slušné a legálne podujatie? Neokúňajte sa a dajte vedieť, napíšte na redakcia@hlavne.sk nech vedia aj ostatní kam sa cez víkend trochu zatúlať, či niečo pekné zažiť. Keby ste nikam nešli, tak si dajte niečo z našej novinky OCHUTNAJTE ČALAMÁDU. Pekný víkend všetkým 🙂

Opekať či grilovať – čo je zdravšie?

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek