Jednou vetou

Medzi autobusom košickej MHD a stĺpom zostala zakliesnená žena

ilustračné foto, hlavne.sk
Medzi autobusom košickej mestskej hromadnej dopravy (MHD) a stĺpom zostala zakliesnená žena. K udalosti došlo v piatok okolo 18.00 h v mestskej časti (MŠ) Dargovských hrdinov. Vyslobodzovali ju hasiči, ženu previezli do nemocnice.

„Dostali sme ju von pomocou vyslobodzovacieho zariadenia. K udalosti došlo na zastávke Adlerova,“ povedal pre operačný dôstojník Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného (KR HaZZ) v Košiciach.

Nešťastný deň? Toto je desivá história piatku trinásteho

Záchranári transportovali ženu do nemocnie. „Previezli k nám jednu pacientku s poraneniami dolných končatín. Je pri vedomí a komunikuje. Momentálne podstupuje potrebné vyšetrenia, podľa ktorých sa rozhodne, či bude hospitalizovaná,“ uviedla hovorkyňa Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice Ivana Vaněková.

Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) nespresnil, ako k udalosti došlo. „Vyšetrovanie momentálne prebieha, aktuálne nemôžeme poskytovať bližšie informácie. Potrebujeme prešetriť, čo sa vlastne stalo po technickej stránke,“ povedala za DPMK Vladimíra Petrušová.

Na diaľničnom výjazde z Bratislavy je kolóna,na Pezinskej Babe riskujú motorkári

Nepotvrdila, či vodič v autobuse počas udalosti bol, ani či došlo k jeho svojvoľnému spusteniu sa vozidla. „V danom čase boli vo vozidle cestujúci. Nemám informáciu o takom konaní, že by počas toho opúšťali vozidlo,“ uzavrela.

Môže vás zaujímať

POLÍCIA: Mobilná aplikácia na pomoc občanom je na svete