Jednou vetou

Medzi Senicou a Holíčom vrazilo osobné auto do autobusu

ilustračné foto, hlavne.sk
V stredu (28. 11.) bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla a autobusu na ceste I/51 pri obci Popudinské Močidľany v okrese Skalica. TASR informoval vrchný inšpektor Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Trnave Martin Krajčovič.

V dôsledku dopravnej nehody došlo k zraneniu jednej osoby z osobného motorového vozidla. Cestujúci z autobusu boli pred príchodom hasičov odvezení iným autobusom. „Zasahujúci hasiči z Holíča poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc. Na mieste bol zistený únik motorovej nafty z autobusu. Hasiči ohraničili uniknutú látku a zachytávali unikajúcu naftu v objeme približne 100 litrov,“ doplnil Krajčovič.

Polícia pátra po svedkoch nehody, pri ktorej sa zrazil autobus a auto

Vodič osobného vozidla jazdil v smere od Senice na Holíč. Z nezistených príčin vybočil zo smeru svojej jazdy a ľavou časťou auta narazil do ľavej strany protiidúceho autobusu. „Po náraze bolo osobné auto 21-ročného Seničana odhodené do zábradlia vľavo a následne do priekopy. Okrem vodiča osobného auta, ktorý sa ľahko zranil, nedošlo k zraneniu žiadnych iných osôb. Dychové skúšky na alkohol boli u oboch vodičov negatívne. Presné príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje,“ doplnila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Martina Kredatusová.

Na Zemplíne sú cesty zjazdné, pri Humennom sa stala dopravná nehoda

Polícia upozorňuje vodičov, aby sa na jazdu autom za každých okolností riadne sústredili. Vodič je povinný sledovať situáciu v cestnej premávke a nesmie jazdiť, ak je unavený a je tým znížená jeho schopnosť viesť vozidlo. „Obzvlášť apelujeme na mladých vodičov, ktorí ešte nemusia mať dostatok skúseností, aby k vedeniu vozidla pristupovali zvlášť obozretne a zodpovedne,“ poznamenala policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru