Jednou vetou

Medzi severom a juhovýchodom SR je takmer 20-stupňový teplotný rozdiel

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Postupujúci studený front spôsobil veľké teplotné rozdiely medzi severom a juhovýchodom Slovenska. Podrobnosti približuje na sociálnej sieti Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ).

„Aktuálne je na severe na staniciach Reľov, Rabča, Oravice, Čadca len 14 až 16 stupňov Celzia, no tesne pred čiarou frontu (ktorý je aktuálne v Košickom kraji) je na staniciach Leles, Somotor či Veľké Trakany 34 až 35 stupňov,“ spresnili meteorológovia. Upozornili na to, že na fronte už vznikajú aj búrky, najmä v okolí Volovských vrchov.

Popoludní hrozia vo východnej polovici SR búrky i silný vietor

Meteorológovia vydali popoludní pre viaceré lokality východnej polovice územia SR výstrahu pred búrkami. V niektorých okresoch – Brezno, Rimavská Sobota, Revúca a Rožňava, platí výstraha druhého stupňa.

„Búrky môžu byť v tomto prípade spojené s prívalovými zrážkami s úhrnom 30 až 50 milimetrov a nárazovým vetrom s rýchlosťou 70 až 90 kilometrov za hodinu,“ informuje o tom SHMÚ.

V rovnakých okresoch i okresoch Gelnica a Košice-okolie platí do 20.00 h aj hydrologická výstraha prvého stupňa pred prívalovou povodňou.

Môže vás zaujímať

VIDEO: Pozrite sa, ako vyzerajú práce na novom bratislavskom obchvate