Jednou vetou

Mesto Košice otvorí jedáleň v budove magistrátu na výdaj balenej stravy

Ilustračné foto

foto: TASR

Ďalšie rokovanie krízového štábu sa uskutoční v pondelok 23. marca o 11:00 hod

Mesto Košice opätovne otvorí jedáleň v budove magistrátu, ktorá bude počas týždňa od 12:00 do 13:00 vydávať balenú stravu pre seniorov. Mesto je pripravené vytvoriť aj databázu jedální a donáškových služieb, ktoré ponúknu pre seniorov a zdravotne znevýhodnených Košičanov. Informoval o tom hovorca mesta Košice Vladimír Fabian.

Mesto taktiež začalo s prípravou potravinových balíčkov pre bezdomovcov v útulkoch na Bosákovej ulici a v Bernátovciach. „Počty ľudí bez domova, ktorí navštevujú obe spomínané zariadenia, sa od začiatku týždňa podstatne zvýšili. Má to veľmi pozitívny vplyv aj na hygienu a aj ich prevenciou pred koronavírusom. Mesto pre túto skupinu obyvateľstva pripravuje aj distribúciu hygienický balíčkov. Podmienkou bude to, aby sa bezdomovci zaregistrovali do našich systémov a pravidelne absolvovali kontroly svojho zdravotného stavu,“ uviedol Fabian.

Ďalšie rozšírené rokovanie Krízového štábu sa uskutoční v pondelok o 11:00. Pozvánku naň dostali aj najvyšší predstavitelia Okresného úradu, Košického samosprávneho kraja, Regionálneho úradu verejného zdravotnictva, Rady seniorov, vybraných charitatívnych zariadení, Hasičského a záchranného zboru, štátnej polície, Integrovaného záchranného systému a košických nemocníc.

„Ešte predtým, a to na pondelkovú ôsmu hodinu ráno, je zvolaná Rada starostov, ktorá sa bude zaoberať aj ďalším možnosťami pomoci obyvateľom mesta. S jej členmi sa chcem poradiť aj o možnosti zvolania mimoriadneho mestského zastupiteľstva. Ak s tým budú súhlasiť, mohli by sme prijať uznesenia, ktorými by sme ešte účinnejšie mohli reagovať na aktuálny stav počas mimoriadnej situácie,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru