Jednou vetou

Mesto Pezinok z dôvodu šetrenia prestalo udržiavať niektoré verejne prístupné plochy

Mesto Pezinok z dôvodu šetrenia finančných prostriedkov prestalo s udržiavaním verejne prístupných plôch na sídliskách

Foto: TV Pezinok

Z dôvodu šetrenia prestalo mesto Pezinok udržiavať niektoré verejne prístupné plochy. Okresné mesto o tom informuje na svojej webovej stránke. Vyzýva tak vlastníkov, aby prevzali údržbu pozemkov.

„Mesto Pezinok z dôvodu šetrenia finančných prostriedkov prestalo s účinnosťou od 1. júna s udržiavaním verejne prístupných plôch na sídliskách vrátane kosenia trávnikov na týchto plochách, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta, ale majú konkrétnych vlastníkov,“ upozorňuje mesto a dodáva, že počas júna rozoslalo vlastníkom výzvy na komplexnú údržbu týchto pozemkov.

Mesto Pezinok vymenovalo konkrétne lokality, ktoré od júna prešli do starostlivosti súkromných vlastníkov. Ide o vnútro sídliska Starý dvor, okolie nového bytového domu na sídlisku Muškát – na Muškátovej ulici, okolie bytových domov na sídlisku Juh – na ulici 1. mája, Komenského ulici a Ulici obrancov mieru. „Samostatne je riešená predná časť Zámockého parku – jeho pravá polovica, ako aj okolie zámku známe aj ako predparčie, ktoré sú prenajaté vlastníkovi zámku. „Mesto Pezinok zaslalo výzvu aj tomuto nájomcovi, keďže jeho povinnosťou v zmysle platnej zmluvy je zabezpečiť údržbu a čistotu prenajatých plôch vrátane kosenia trávnikov,“ uzavrelo mesto.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru