Jednou vetou

Mesto ponúka osamelým seniorom pomoc cez telefón alebo internet

Ilustračné foto

TASR

Prostredníctvom videohovoru alebo telefonického rozhovoru sa môžu breznianski seniori podeliť so svojimi problémami i starosťami

Osamelí seniori v Brezne majú možnosť od 23. apríla využiť ďalšiu službu mesta. Prostredníctvom telefónu alebo počítača môžu riešiť veci, ktoré ich v čase pandémie trápia. Ako ďalej informuje samospráva na webovej stránke, mesto v neľahkej situácii spôsobenej pandémiou koronavírusu ponúkne službu každý štvrtok najohrozenejšej skupine, na ktorú nepriaznivo vplýva samota spôsobená domácou izoláciou.

„Ponúkame možnosť využiť služby denného centra Prameň dištančnou formou, a to buď prostredníctvom telefónu alebo internetu. Jedenkrát týždenne sa so seniormi spojíme cez Skype, aby sme sa navzájom videli, počuli a spoločne riešili veci, ktoré ich trápia. Službu ponúkame od 23. apríla každý štvrtok od 13:00,“ informovala vedúca odboru starostlivosti o obyvateľa mestského úradu Janka Lemberková s tým, že je potrebné, aby seniori mali nainštalovanú aplikáciu Skype v počítači.

Seniori môžu v prípade záujmu o takúto formu pomoci nahlásiť svoj záujem Kataríne Kokavcovej na telefónnom čísle 0911 448 103 od pondelka do stredy od 8:00 do 10:00. „Záujemcom ponúkneme jednak aktuálne informácie, psychologickú intervenciu, ale aj zábavné aktivity v spolupráci s neziskovou organizáciou Misericordia.

Seniori, ktorí nie sú vybavení počítačovou technikou a majú potrebu riešiť nejaký problém alebo sa „len“ porozprávať, môžu kontaktovať neziskovú organizáciu Misericordia na telefónnom čísle 0915 165 800,“ uzavrela Lemberková.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru