Mestská polícia v Nitre zápasí s nedostatkom ľudí

Ilustračné foto

foto: TASR

Nitrianska mestská polícia (MsP) hľadá nových pracovníkov, ktorí budú hliadkovať v uliciach mesta. Na svojej internetovej stránke informuje, že výberové konanie sa bude konať 26. februára v priestoroch MsP na Cintorínskej ulici.

MsP v Nitre má už dlhšie obdobie problém získavať do svojich radov nových príslušníkov. Ako pred časom uviedol jej náčelník Erik Duchoň, záujem o prácu v ozbrojených zboroch u mladej generácie klesá a mnohí mladí ľudia nie sú fyzicky a psychicky na túto prácu vhodní.

Personálne problémy MsP vlani priznala aj radnica, keď v jednom zo svojich dokumentov uviedla: „V súčasnosti je pre nízke platové podmienky a absenciu iných zaujímavých benefitov veľmi problematické získať do pracovného pomeru štandardne schopného človeka, ktorý zároveň musí vyhovovať zákonným požiadavkám.“

V rámci náboru teraz MsP ponúka novým zamestnancom trinásty plat vo výške 75 percent zmluvnej mzdy, päť dní dovolenky navyše, šesťdňový rehabilitačný pobyt, stabilizačný finančný príspevok po každých piatich odpracovaných rokoch i príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie. Úspešní uchádzači budú mať nárok aj na stravné lístky, každoročné preventívne lekárske prehliadky i očkovanie proti infekčným ochoreniam zdarma. Získajú tiež zbrojný preukaz, pravidelné tréningy sebaobrany a budú mať nárok na bezplatné využívanie fitness centra.

Úspešní uchádzači musia mať ukončené stredoškolské vzdelanie a vek minimálne 21 rokov. Okrem toho musia mať zdravotnú a psychickú spôsobilosť na prácu príslušníka a na prácu v noci, ovládať jazdu na bicykli a vlastniť vodičský preukaz skupiny B. Okrem ústneho pohovoru absolvujú počas výberového konania aj fyzické testy, psycho-diagnostické vyšetrenia a diktát a sloh zo slovenského jazyka.

Môže vás zaujímať

V pondelok bolo na Slovensku na viacerých miestach rekordne teplé počasie