Jednou vetou

Mestská polícia v Trebišove má novú štvornohú posilu

Psovod mestskej polície v Trebišove Ján Potoma so svojím psom - sučkou nemeckého ovčiaka Enjou v Trebišove 25. júna 2018

foto: TASR

Mestská polícia (MsP) v Trebišove rozšírila od polovice júna svoje rady o ďalšieho príslušníka – psovoda. So svojím štvornohým pomocníkom – sučkou nemeckého ovčiaka dohliada na bezpečnosť a verejný poriadok v meste.

„Služba psovoda je potrebná predovšetkým pri zabezpečovaní kultúrno-spoločenských podujatí v letnom období, ale aj pri bežnom výkone služby. Mesto Trebišov ju bude využívať aj v čase vyplácania sociálnych dávok a počas uskutočňovania kontrol mestských lokalít, kde sa najčastejšie zdržiavajú neprispôsobivé osoby,“ uviedla hovorkyňa mesta Martina Mištaničová.

B. Bystrica: Niekomu prekážal zvuk kosačky, pracovníka Zares-u strelil do ruky

Myšlienka prijať do služobného pomeru psovoda podľa zástupcu náčelníka trebišovskej MsP Jindřicha Sosnu zrela už dlhšie obdobie. Cieľom bolo aj takýmto spôsobom posilniť verejný poriadok. „Po prvej týždňovej službe máme veľmi pozitívny ohlas od verejnosti. Veríme, že týmto bude tento zámer splnený,“ uviedol Sosna.

Kynológia je pre psovoda Jána Potomu koníčkom. Jeho pes, ktorého volá Ejna, vzbudzuje podľa neho rešpekt u tých, ktorí svojím správaním narušujú verejný poriadok a pravidlá občianskeho spolunažívania. Už svojou prítomnosťou pôsobí preventívne a odrádza od takéhoto konania.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru