Jednou vetou

Mestské kúpalisko v Poltári tento rok neotvoria

Mestské kúpalisko v Poltári

Foto: megaubytovanie.sk

Mestské kúpalisko v Poltári zostane počas tejto letnej sezóny zatvorené. Ako mesto informuje na webovej stránke, hlavným dôvodom je jeho obnova, v rámci ktorej samospráva na základné opravy vyčlenila 100-tisíc eur. Kúpalisko by tak mohlo byť verejnosti k dispozícii budúce leto.

Mestské kúpalisko v Poltári bolo sprístupnené v júli 2002 a odvtedy neprešlo výraznejšou rekonštrukciou. Samospráva ho každoročne dotuje z vlastných zdrojov. Strata za posledných osem rokov predstavuje sumu takmer 160-tisíc eur. Mesto v poslednom čase do kúpaliska investovalo 35-tisíc eur na nákup tepelných čerpadiel a takmer 40-tisíc eur na nákup fólií do bazénov. Ďalšou plánovanou investíciou je vybudovanie wellness centra v sume viac ako 50-tisíc eur.

Poltárska radnica pôvodne plánovala riešiť menšie opravy kúpaliska a využiť tak nútenú uzáveru, prípadne odloženie otvorenia letnej sezóny. Podrobnejší prieskum technologických zariadení a vedení však odhalil, že mestské kúpalisko a jeho technológia je v zlom technickom stave a vyžaduje si rozsiahlejšiu rekonštrukciu, ako sa pôvodne predpokladalo. O jeho stave, ďalšom osude a možnosti financovania opráv rokovala mestská rada aj mestské zastupiteľstvo. Výsledkom je vyčlenenie základného balíka finančných prostriedkov v sume 100-tisíc eur na jeho rekonštrukciu.

„Problémové sú najmä technologické rozvody a vymeniť potrebujeme aj čistiareň odpadových vôd. Opravy si po rokoch užívania zaslúži aj interiér obslužnej budovy kúpaliska a nutná je aj rekonštrukcia spevnených plôch v exteriéri,“ uviedla primátorka Poltára Martina Brisudová.

„Prevádzkovanie kúpaliska je pre mesto síce nerentabilné, na druhej strane ponúka cenovo dostupné služby našim obyvateľom, najmä rodinám s deťmi. Preto verím, že vďaka investíciám budeme pripravení v budúcom roku ponúknuť kvalitnejšie služby našim občanom a návštevníkom kúpaliska,“ dodala primátorka.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru