Jednou vetou

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami i búrkami

Ilustračná foto

Pixabay.com

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami, ktoré môžu najmä na západe Slovenska dosiahnuť až 36 stupňov Celzia. Na celom Slovensku zároveň hrozia búrky s krúpami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) preto vydal výstrahy prvého a druhého stupňa.

Výstraha pred horúčavami platí takmer pre celé Slovensko. V Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji platí do 18.00 h výstraha druhého stupňa. Teplota vzduchu tam totiž môže dosiahnuť 35 až 36 stupňov Celzia. Pre ostatné kraje na Slovensku platí do 18.00 h výstraha prvého stupňa pred horúčavami. Teplota tam môže dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia. Meteorológovia upozorňujú na to, že vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov.

Horúčavy už nebudú trvať dlho, počasie začne ovplyvňovať studený front

SHMÚ zároveň varuje na celom Slovensku pred búrkami s krúpami. Vydal preto výstrahu prvého stupňa. S búrkami môžu byť spojené aj krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny zrážok dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru