Jednou vetou

MHD bude počas vianočných sviatkov premávať ako cez víkendy

Ilustračné foto

Foto: TASR

Bratislavská MHD bude počas Štedrého dňa (24.12.), Prvého sviatku vianočného (25.12.) a Druhého sviatku vianočného (26.12.) premávať podľa víkendových cestovných poriadkov.

Od 27. decembra do 7. januára 2019 bude v pracovné dni platiť pre prevádzku liniek MHD prevádzkový režim „pracovný deň – školské prázdniny“ a počas štátnych sviatkov bude platiť prevádzkový režim „voľné dni“. Informuje o tom Dopravný podnik Bratislava (DPB) na svojom webe.

VIDEO: Auto vyletelo ako v sci-fi filme! Našťastie si to odniesli len plechy auta.

Na Štedrý deň bude premávka denných liniek postupne ukončená krátko po 17. h. Od 18.30 h začnú premávať nočné linky z Hlavnej stanice a Hodžovho námestia do polnoci v intervale 30 minút. Po polnoci podľa riadnych cestovných poriadkov.

Premávka linky 69 bude len do 14. h. Na Prvý sviatok vianočný budú denné linky MHD premávať podľa víkendových cestovných poriadkov. Linka 69 vypravená nebude a linka 801 realizuje prvý odchod o 6.46 h zo Železničnej stanice Rusovce a 6.55 h z Rajky.

Denné linky MHD budú 26. decembra na Druhý sviatok vianočný premávať podľa víkendových cestovných poriadkov, linka 69 vypravená nebude.

Od 27. decembra do 7. januára bude v pracovné dni platiť pre prevádzku liniek MHD prevádzkový režim „pracovný deň – školské prázdniny“ a počas štátnych sviatkov bude platiť prevádzkový režim „voľné dni“.

Zvieratá v košickej zoo si rozbaľovali vianočné darčeky s dobrotami

Liniek, ktoré majú celoročný cestovný poriadok, sa to týkať nebude. Linky 133 a 192 nebudú počas tohto obdobia vypravené.

Na Silvestra (31.12.) budú denné linky premávať podľa cestovných poriadkov platných pre režim „pracovný deň – školské prázdniny“.

MHD bude počas celej silvestrovskej noci posilnená mimoriadnymi linkami, vypravením vozidiel s vyššou kapacitou a vloženými spojmi.

Na Nový rok (1.1.) budú opätovne vypravené denné linky MHD do začiatku dennej premávky podľa víkendových cestovných poriadkov. Bližšie informácie sa môžu cestujúci dozvedieť na webovej stránke DPB.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru