Jednou vetou

Bratislava po kalamite: Doprava je dnes plynulá

Autobusy v Bratislave zablokovali príjazd na most SNP, 7. 2. 2018

foto: hlavné.sk

Bratislavu včera paralyzovala snehová kalamita. V našom hlavnom meste poletuje sneh aj dnes, do toho prší a fúka silný vietor, situácia na cestách je však oveľa pokojnejšia a doprava plynulá.

Problémy mala včera mestská hromadná doprava v kopcovitých terénoch. Odstavené boli trolejbusy v lokalitách Palisády, Kramáre a Koliba. Autobusy skrížili viaceré bratislavské cesty. Linky premávali takmer celý deň s minimálne s polhodinovým meškaním. Dnes je už situácia stabilizovaná. Jedine Letisko M.R.Štefánika bolo včera bez problémov, platí to aj dnes.

Prečítajte si aj: Pár centimetrov snehu a Bratislava kolabuje

Polícia riešila aj viaceré kolízie. Podľa predbežnej štatistiky MV SR zaregistrovali policajti na celom Slovensku za jeden deň 50 dopravných nehôd. Lepšia správa je, že oproti vlaňajšku ich bolo o 17 menej. Pozrite si tabuľku:

Meteorológovia dnes opäť varujú pred poľadovicou na celom území krajiny. Výstraha prvého stupňa platí do dnešnej polnoci. SHMÚ zároveň upozorňuje na tvorbu snehových jazykov a závejov na západnom Slovensku. Výstraha prvého stupňa platí pre okresy Skalica, Senica, Myjava, Malacky, Trnava, Piešťany, Pezinok a Bratislava. Výstraha platí do piatkového rána.

Môže vás zaujímať

Spustenie Dúbravsko-Karloveskej radiály je otázkou najbližších týždňov