Jednou vetou

MHD v Ružinove a vo Vrakuni meškajú 60 minút

Ilustračné foto

Foto: TASR

Hustá premávka v hlavnom meste komplikuje premávku MHD. Autobusy a trolejbusy v Ružinove a vo Vrakuni meškajú 60 minút. Dopravný podnik Bratislava o tom informuje na sociálnej sieti.

Stella centrum upozorňuje na kolónu na ulici Svornosti a na Popradskej v smere z centra. Vodiči sa tam zdržia 20 minút. Zelená vlna RTVS na svojej sociálnej sieti poukazuje na nehodu na Karadžičovej, pri Ondrejskom cintoríne smerom na Krížnu ulicu.

Dvaja mladíci prepadli v centre Košíc tínedžera, stíhaní sú väzobne

Blokovaný je tam jeden pruh. Kolóna je aj na Záhradníckej smerom von z mesta, zdržanie je asi 15 minút. Kolóna je aj na Tomášikovej ulici smerom z mesta. Vodiči si postoja podľa Zelenej vlny 20 minút. Kolóny sú aj na Gagarinovej, Mierovej a Bajkalskej ulici.

Podnik ponúka vodičom osobných áut svoje spoje a pripomína tak, že nemusia v kolónach „stáť na spojke“ a môžu si bez porušovania dopravných predpisov čítať správy, knižky, prezerať sociálnej siete či oddychovať. „Jeden priemerne plný autobus znamená približne o sto áut na cestách menej a pri električke až o 250,“ uviedlo DPB.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma