Jednou vetou

Michalovce: Kandidatúru na post primátora mesta ohlásil Kaplan

Milan Kaplan ohlasuje svoju kandidatúru na post primátora mesta Michalovce za koalíciu strán Sloboda a solidarita (SaS), Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), Sme rodina, Nova a Šanca na tlačovej konferencii v Michalovciach 7. mája 2018

foto: TASR

O post michalovského primátora sa ako prvý kandidát uchádza poslanec Košického samosprávneho kraja a občiansky aktivista Milan Kaplan. Svoju kandidatúru oznámil v pondelok, do volieb ide s podporou viacerých pravicových strán. Medzi jeho najhlavnejšie priority patrí zapojenie občanov do rozhodovacieho procesu napríklad sfunkčnením miestnych referend.

„Po dôslednom zvážení som sa rozhodol s pokorou a plnou zodpovednosťou prijať túto výzvu, ktorou chcem spolu so svojimi partnermi pokračovať v tom, čo sme pred dvomi rokmi začali,“ vysvetlil Kaplan dôvody svojej kandidatúry s odkazom na kauzu parkovania v meste. Bol vtedy predsedom petičného výboru proti parkovnému pod správou spoločnosti EEI.

Jeho partnermi sú Občianska iniciatíva Zemplína a politické subjekty OĽaNO, NOVA, ktorej je členom, SaS, Sme rodina – Boris Kollár a mimoparlamentná strana Šanca. „Zároveň ponúkam dialóg aj ostatným potenciálnym partnerom,“ doplnil s tým, že s niektorými z nich už vedie rozhovory. V tejto súvislosti spomenul mimoparlamentné Kresťanskodemokratické hnutie (KDH).

Na primátora Trnavy bude za KDH kandidovať 40-ročný Rastislav Mráz

„Chceme ponúknuť alternatívu, ktorá bude založená na princípoch otvorenej samosprávy, na generačnej výmene, na princípoch, ktoré nestrpia korupciu, obchádzanie zákona, nerešpektovanie názoru ľudí či pochybné politické dohody a kalkulácie,“ doplnil. Zároveň uviedol, že dobré veci chcú zachovať a vylepšiť, naopak, čo je zlé a neprípustné, zásadným spôsobom zmeniť.

Medzi ďalšie okruhy jeho záujmu patrí nájomné bývanie, ktoré je podľa Kaplana cestou k tomu, aby mladí ľudia nemuseli odchádzať z mesta a okresu. Zároveň to považuje za príležitosť, ako nových občanov do metropoly Zemplína prilákať. Ďalšie okruhy, ktorým bude venovať pozornosť, sú okrem iného transparentnosť, školstvo či šport.

Bratislava: Valla v kandidatúre podporujú Progresívne Slovensko a Spolu

Zásadná vízia bude podľa jeho ďalších slov prednesená v júni, keď predstavia aj odborný tím, ktorý bude zastrešovať jednotlivé oblasti, ktorým sa chcú venovať. Počas leta budú zbierať aj podnety od občanov. Celý program spozná verejnosť v septembri.

Kaplan je zatiaľ jediným oficiálnym kandidátom na post primátora Michaloviec. Súčasná hlava mesta Viliam Zahorčák zatiaľ kandidatúru neohlásila.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru