Jednou vetou

Michalovská nemocnica oslávila narodeniny s prvým novorodencom

Ilustračné foto, archív

TASR

Nemocnica v Michalovciach, ktorú slávnostne otvorili vlani v novembri, oslávila v sobotu (24.11.) svoje prvé narodeniny. Pre návštevníkov pripravila Deň otvorených dverí, počas ktorého mohli nahliadnuť do priestorov oddelení, diskutovať s lekármi, pozrieť si ľudské telo vo virtuálnej realite či vypočuť koncert Tomáša Bezdedu.

 „Začiatky boli po dva a polročnej prestávke náročné, keďže zmien bolo v krátkom čase veľmi veľa. Od nového priestoru, cez informačný systém, novú techniku až po systém práce a unikátne projekty ako centrálna prípravovňa liekov. Ľudia to zvládli veľmi dobre a máme za sebou prvý rok úspešnej prevádzky,“ uviedol pri tejto príležitosti riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Michalovce Marián Haviernik.

Krajské nemocnice nebude riadiť externý manažment, rozhodlo zastupiteľstvo TSK

Dodal, že v príprave sú už ďalšie projekty, ktoré nemocnicu posunú ešte ďalej v oblasti kvality zdravotnej starostlivosti. Pred viac ako týždňom sa tam napr. začali búracie práce starého chirurgického pavilónu, na mieste ktorého má vyrásť nová poliklinika. S nemocnicou bude prepojená dvojpodlažným traktom a prvých pacientov by mala privítať začiatkom roka 2021.

Na sobotnej oslave nechýbala ani narodeninová torta, z ktorej prišiel symbolicky sfúknuť sviečku Maximilián, prvý novorodenec, ktorý sa v novej budove nemocnice narodil. „Spomínam si na tento moment ako na krásnu chvíľu. Keď sa mi narodil Maximilián, bol to jeden z dní, kedy sa nemocnica sťahovala, ale nijako som to necítila. Všetko prebehlo bez komplikácií, rýchlo, personál bol ústretový. Maximilián je úžasný, usmievavý chlapček a boli sme veľmi milo potešení, že jeho narodeniny budeme oslavovať spolu s nemocnicou,“ povedala mamička Anna z Michaloviec.

Kežmarská nemocnica vyzbierala pre ľudí v núdzi už viac ako 100 kilogramov vecí

Návštevníkov čakal bohatý program, v sprievode personálu nemocnice mohli nahliadnuť do niektorých jej častí. Počas celého dňa tiež diskutovali s lekármi michalovskej nemocnice na rozličné témy, napríklad o tom, akých nepriateľov má pečeň, či je dieťa doma v bezpečí, o výmene kĺbov, bolesti chrbtice, syndróme diabetickej nohy či rakovine prsníka, alebo ako si poradiť s kašľom. Návštevníci si taktiež mohli nechať zmerať tlak krvi, hladinu glykémie, zistiť krvnú skupinu či na hematologicko-transfúziologickom oddelení darovať krv v rámci narodeninovej kvapky krvi. „Počas interaktívneho predstavenia Kúzelná fyzika sa experimentovalo a pre deti boli pripravené aj tvorivé dielne. Obrázky, ktoré namaľovali na plátno, nemocnica umiestni v onkologickom pavilóne,“ doplnila hovorkyňa skupiny Svet zdravia Jana Fedáková.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru