Jednou vetou

Mika podáva pre diskreditáciu podnet na štátnu volebnú komisiu

Václav Mika
Václav Mika

Foto: TASR

Nezávislý kandidát na primátora Bratislavy Václav Mika podáva podnet na štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán pre kampaň vedenú nezaregistrovanou treťou stranou. Informovala Dominika Šulková z Mikovho volebného tímu.

Z mediálneho prostredia unikla podľa jej slov informácia, že niekto si za finančnú protihodnotu objednal účelovú diskreditáciu Miku ako kandidáta na primátora. Mika zvažuje aj podanie podnetu na Generálnu prokuratúru SR.

Mika na stretnutí s Výbohom, po ktorom začal brutálny útok na novinárov

„Ak sa potvrdia naše indície o porušení zákona, všetky ďalšie dôkazy postúpime orgánom činným v trestnom konaní. Je však zaujímavé, že mnohí kandidáti o diskreditačnej kampani hovoria, ale zatiaľ som jej terčom len ja,“ skonštatoval Mika. Bližšie informácie však neuviedol. Minulý týždeň taktiež upozornil kandidát na primátora Bratislavy Matúš Vallo (o hlasy voličov sa uchádza s podporou Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko), že sa voči nemu chystá antikampaň, ktorá ho má zdiskreditovať a ovplyvniť výsledok komunálnych volieb. Kto za ňou stojí, nepovedal, mieni sa však brániť.

Primátorom Bratislavy chce byť v tohtoročných komunálnych voľbách deväť mužov a jedna žena. Medzi nezávislými kandidátmi sú okrem Miku aj súčasný primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal, autor i organizátor Korunovačných slávností v Bratislave Miroslav Vetrík a súčasná viceprimátorka hlavného mesta Iveta Plšeková.

S výsledkami prieskumov treba dva týždne pred voľbami narábať opatrne, upozorňuje Bárány

S podporou strán alebo hnutí kandiduje okrem Valla aj advokát Jaroslav Brada, ktorý je kandidátom Strany moderného Slovenska, a s podporou mimoparlamentnej strany NAJ – nezávislosť a jednota i Strany mladých ľudí o hlasy voličov zabojuje Viktor Béreš.

Jediným spoločným kandidátom opozície – OĽaNO, SaS, Sme rodina, KDH, Nova, Zmena zdola a OKS, na primátora Bratislavy je súčasný starosta Vajnôr Ján Mrva. S podporou Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku kandiduje na šéfa bratislavskej samosprávy Andrej Trnovec a s podporou Slovenskej národnej jednoty – strany vlastencov Roman Ruhig.

Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru