Jednou vetou

Míľu pre mamu organizujú v Senici už po desiaty raz

Ilustračné foto

pixabay.com

Podujatie Míľa pre mamu sa uskutoční v Senici v sobotu 12. mája už po desiaty raz. Trasa povedie od mestského kúpaliska, cez cyklotrasu a späť. TASR informovala Erika Mášiková z mestského úradu.

Do minuloročnej Míle pre mamu sa zapojilo na celom svete 28.213 ľudí. Na popredných priečkach v počte zúčastnených osôb figurovalo mesto Senica, kde symbolickú míľu prešlo 1764 zaregistrovaných ľudí.

Najkrajšie vyznania: Toto odkazujú známe tváre svojim mamám…

„Ani tento rok podujatie nestratí nič zo svojho štandardu. Pre deti je pripravený bohatý program. Deti pobaví interaktívne divadielko Fifo s predstavením Vierka a začarované prasiatko a tanečná show. K dispozícii budú mať množstvo atrakcií ako nafukovacie hrady, tvorivé dielničky, hry a súťaže aj program v podaní detí z krúžkov centra voľného času a Materského centra Stonožkine slniečka,“ priblížila Mášiková.

Pamätáte si na ten ošiaľ? Baby traste sa, lebo prídu na Slovensko!

Registrácia na senickom kúpalisku sa začína o 13. h a symbolický štart je naplánovaný na 15. h. „Každý registrovaný účastník dostane darček. Deti medailu s logom míle, mamy hlinené srdiečko a každá rodina darček od sponzorov,“ doplnila Mášiková.

Pestrá ponuka na druhý májový víkend, kam sa vyberiete?

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru