Jednou vetou

Minifestival 7×7 opäť ponúka kvalitné európske filmy zadarmo

Cinemax Bory Mall

foto: Borymall.sk

V bratislavskom kine Cinemax Bory vo štvrtok slávnostne otvoria Minifestival európskeho filmu 7x7. V poradí 12. ročník putovnej prehliadky v siedmich slovenských mestách premietne postupne sedem európskych filmov podporených z programu EU MEDIA. Uvedie snímky z Nemecka, Francúzska, Poľska, Veľkej Británie Fínska, Švédska, Rakúska, Dánska a Nórska.

„Víziou festivalu je získavať a nadchýnať slovenských divákov pre európske filmové umenie, vzdelávať a vychovávať filmových obdivovateľov a nadšencov,“ uvádzajú organizátori prehliadky, ktorými sú Úrad vlády SR, Creative Europe Media, Continental film, Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Europe Directa. Záštitu nad podujatím prevzali predseda vlády SR Peter Pellegrini a vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR Ladislav Miko.

Po slávnostnom otvorení a premietaniach pre verejnosť v Bratislave, potrvajú do 7. mája, sa minifestival presunie postupne do kín Cinemax v Košiciach (14. – 16. 5.), Prešove (21. – 23. 5.), Poprade (28. – 30. 5.), Banskej Bystrici (4. – 6. 6.), Trenčíne (11. – 13. 6.) a svoju púť ukončí v Žiline (18. – 20. 6.). Diváci sa môžu tešiť na animovanú životopisnú snímku S láskou Vincent (r. Dorota Kobiela, Hugh Welchman), drámu Happy End (r. Michael Haneke), tragikomédiu Druhá strana nádeje (r. Aki Kaurismäki) i komédiu Alibi na mieru (r. Philippe Lacheau). Festivalový výber dopĺňa športová dráma Borg/McEnroe (r. Janus Metz), dokumentárny film Deň na zázračnej planéte (r. Richard Dale, Lixin Fan) a animovaná rozprávka Bocian Riško (r. Toby Genkel).

Vstup na projekcie v rámci festivalu 7×7 je voľný.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru