Mládež sa školila v prevencii závislosti, kriminality a kyberšikany

Ilustračný obrázok

foto: TASR

Žitnoostrovské osvetové stredisko (ŽOS) v Dunajskej Strede pripravilo s políciou v uplynulých dňoch jedno z cyklických školení pre deti a mládež v oblasti prevencie patologických javov.

Uviedla riaditeľka ZOŠ v Dunajskej Strede Jana Svetlovská, podujatie viedla preventistka Sabina Baloghová z okresného riaditeľstva polície v Dunajskej Strede a metodička ZOŠ Erika Sínová.

Za náhlu smrť bábätka v Tomášikove začala trestné stíhanie

„Témy sa odvíjajú od aktuálnych problémov v spoločnosti. Okrem prevencie vzniku závislosti na psychotropných látkach a rôzneho druhu kriminality je dnes dôležitá aj prevencia kyberšikany (obťažovanie a šikanovanie prostredníctvom internetu, mobilu a podobne),“ dodala riaditeľka.

Školenie bolo venované oblasti základov právneho vedomia a trestnoprávnych úkonov, ktoré sa týkajú vekovej hranice adolescentov.

Hovorilo sa i o nástrahách nových syntetických drog, ale tiež alkoholu. Pozornosť bola zvlášť venovaná kyberšikanovaniu a sociálnym sieťam, respektíve ako diskutovať, ako sa chrániť, čo sa môže a čo sa nemôže touto formou ponúkať verejnosti a podobne. Nasledovala tiež voľná diskusia.

Chrípky je v BBSK už menej, zatvorených je však stále až 41 škôl

Školenia sa organizovali a organizujú na viacerých miestach v Dunajskostredskom okrese, napríklad v Okoči, Orechovej Potôni, Šamoríne či vo Veľkom Mederi. Metodické materiály zabezpečilo ZOŠ aj v maďarskom jazyku.

Môže vás zaujímať

Horské priechody Donovaly a Šturec sú pre kamióny uzatvorené