Mladíci mali cez okno domu hodiť paletu a napadnúť tam prítomných ľudí

Ilustračné foto

TASR

Vyšetrovateľ vzniesol v nedeľu (23.9.) obvinenie pre prečin porušovania domovej slobody a prečin ublíženia na zdraví dvom mladíkom (16 a 18 rokov) z Humenného-Podskalky. Cez okno domu mali hodiť paletu a napadnúť tam prítomných ľudí.

„Obvinená dvojica prišla v sobotu (22.9.) v čase okolo 22.30 h v podnapitom stave k jednému z domov na Podskalke. Na bočnej stene kameňmi rozbili okno a do tohto následne vhodili drevenú paletu. Cez neuzamknuté vchodové dvere potom vbehli do samotného domu a s drevenými latami napadli tam prítomných štyroch mužov a jednu ženu,“ opísal prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, ktorý o incidente informoval v pondelok.

Pojednávanie v kauze zásahu polície v rómskej osade odročil

Ako ďalej uviedol, jeden z napadnutých utrpel zranenia s dobou liečenia desať až 14 dní, u ostatných je doba liečenia zatiaľ neznáma. Majiteľovi domu spôsobili obvinení škodu na majetku najmenej vo výške 200 eur. „Ešte v ten večer policajti oboch útočníkov zadržali a predviedli na policajné oddelenie,“ priblížil hovorca s tým, že po vykonaní potrebných procesných úkonov ich prepustili a stíhaní budú na slobode.

Môže vás zaujímať

Polícia v Košickom kraji upozorňuje rodičov, aby nenechávali svoje deti v aute