Jednou vetou

Mladík jazdiaci bez vodičského preukazu na cudzom aute spôsobil nehodu

Ďalším preverovaním sa zistilo, že vozidlo, na ktorom jazdil, si zobral bez povolenia a vedomia majiteľa. Nitra, 5. apríla 2018

foto: TASR

Polícia vyšetruje dopravnú nehodu, ktorú spôsobil 19-ročný mladík bez vodičského oprávnenia. Ten navyše jazdil na aute bez povolenia a vedomia majiteľa vozidla. Informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Nitre Božena Bruchterová.

„Okrem dopravnej nehody bol Roman z okresu Krupina obvinený z prečinu neoprávneného používania cudzieho motorového vozidla. Za tento skutok môže byť potrestaný odňatím slobody na dva roky,“ uviedla.

Podľa jej ďalších slov dopravná nehoda sa stala vo štvrtok 29. marca približne o 21. hodine v obci Šarovce v okrese Levice. Mladík jazdiaci na motorovom vozidle Iveco Daily pri cúvaní na parkovisku narazil do dvoch zaparkovaných osobných motorových vozidiel značiek Renault a Toyota.

Po náraze z miesta odišiel, nehodu neoznámil a vozidlo zaparkoval vo dvore rodinného domu v Šarovciach. Policajná hliadka zo Želiezoviec do pol hodiny od skutku mladého muža vypátrala a zistila, že vodič nie je držiteľom vodičského oprávnenia. Ďalším preverovaním sa zistilo, že vozidlo, na ktorom jazdil, si zobral bez povolenia a vedomia majiteľa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru